Live Chess World League

Live Chess World League na chess.com - Svetová liga v šachu naživo

Ide o šachový šampionát krajín z celého sveta na chess.com. Súťaž je rozvrstvená do piatich divízií, k tomu je pridaná Priateľská liga (Friendlies league) a U1600 (liga pre hráčov s hodnotením menším ako 1600).

V prvých štyroch divíziách je osem družstiev. Online zápasy sa hrajú pri rôznych časových kontrolách od najrýchlejšieho tempa bullet 1 min. + 1 s. cez blitz 5 min. + 2 s. až po rapid 10 min. + 2 s. v závislosti od divízie. Sezóna prvých štyroch divízií prebieha v desiatich kolách rozdelených do dvoch fáz. V 1. fáze odohrá družstvo sedem kôl so všetkými súpermi v tabuľke. Za výhru získava 1 bod, za remízu 0,5 bodu a za prehru 0 bodov. V 2. fáze je tabuľka rozdelená na dve polovice. Tím si prináša body z prvej fázy, no v druhej fáze získava za výhru 2 body, za remízu 1 bod a za prehru 0 bodov.

Aktuálne prebieha siedma sezóna. Hráči zo Slovenskej republiky sú združení v Team Slovakia s jedenásť ročnou tradíciou v aktuálnom počte viac ako 1500 členov. Hracím dňom je nedeľa alebo sobota vo večerných hodinách.

Team Slovakia sa momentálne nachádza v divízii 2 spolu s družstvami z Uzbekistanu, Kanady, Argentíny, Spojených štátov amerických, Mexika, Turecka a Rumunska.

Počet hráčov v zápase nie je obmedzený. Zahrá si každý, kto bude mať protihráča zo súperovho tímu.

V tejto sezóne nás začal počas zápasov sprevádzať svojimi prenosmi IM Štefan Mazúr. Na svojom kanáli na Twitchi komentuje aktuálne dianie na popredných šachovniciach:

https://www.twitch.tv/prisachu.

Ponúkol aj pomoc pri príprave na zápasy prostredníctvom kanála na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UCBTfeR3eCOEuNb5MnM0TPEA

Na Vašu účasť sa tešia spoluhráči z Team Slovakia.

Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 811/25, 940 02 Nové Zámky
Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, mobil: 0903/363993, e-mail: sekretariat@chess.sk
IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Webbdesign created by WebCreative.info, Free chess.sk rest-api swagger
© 2010 All rights reserved.