Prečo je výhodné sponzorovať šach?

Chcete podporiť rozvoj tvorivého myslenia, pamäti, fantázie, presnosti a vôle? Podporte šach na Slovensku!

Šach má vo svete takmer dvetisícročnú tradíciu. Stará indická múdrosť hovorí, že šach je more, v ktorom môže mucha piť a slon plávať. Ale predovšetkým, šach je potešením, ktoré rozvíja tvorivé myslenie, pamäť, fantáziu, presnosť a vôľu. Môže ho hrať každý, od detí na začiatku školskej dochádzky až po dôchodcov.

Šach je stará hra a súčasne veľmi moderná. Dá sa hrať nielen s počítačom, ale cez internet aj so súpermi z iných krajín, ba i kontinentov. To je tiež veľká výhoda šachu oproti iným športom ako futbal alebo tenis, pretože tieto sa môžu na počítačoch hrať iba ako simulácie. Navyše šachové turnaje sa dnes bežne prenášajú cez internet, a diváci by sa veľakrát nezmestili na veľké futbalové štadióny.

Slovenský šach spája tradíciu s úspechmi, čoho dôkazom je nielen celá jeho doterajšia história, ale aj úspechy z nedávnej minulosti. Napríklad naše ženy vybojovali titul majsteriek Európy v 1999, Náš bývalý reprezentant a člen svetovej špičky Sergej Movsesian sa stal vicemajstrom Európy v roku 2008 a v roku 2009 obsadil tretie miesto na Majstrovstvách sveta vo Fischerovom šachu. Ďalej spomenieme bronzovú medailu Gennadija Timoščenka z Majstrovstiev Európy seniorov v roku 2010.

Veľkú radosť slovenskej šachovej verejnosti robia naše mladé nádeje. V roku 2009 a 2010 sa Slovensko stalo najúspešnejšou krajinou na Majstrovstvách Európskej únie mládeže v šachu, keď získalo päť zlatých a dve bronzové medaily. Na Majstrovstvách Európy mládeže 2010 v gruzínskom Batumi získal v kategórii chlapcov do 10 rokov po rokoch čakania zlatú medailu a titul Majstra Európy pre Slovensko Viktor Gažík, bronzovú priečku obsadila v kategórii dievčat do 16 rokov Karolína Turková!. Na Majstrovstvách sveta mládeže 2010 v gréckom Chalkidiki získala v najmladšej kategórií hráčok do 8 rokov Eszter Morvay fantastickú striebornú medailu !!!

Slovenský šachový zväz (SŠZ) už od roku 1924 zastrešuje šachové dianie na Slovensku, v súčasnosti má SŠZ okolo 5000 registrovaných členov (z toho asi 1000 je do 18 rokov) vo vyše 200 šachových kluboch po celom Slovensku.

Šach nie je hrou uzavretého okruhu ľudí. Na Slovensku je množstvo osobností, ktoré si radi vo voľnom čase šach zahrajú a uznávajú jeho pozitívny vplyv na spoločnosť a špeciálne na mládež. Podľa kvalifikovaného odhadu, šach vie na Slovensku hrať vyše milióna ľudí.

Podporovať šach znamená byť spoločensky zodpovedný a podporujúci rozvoj myslenia a tvorivosti, vlastností životne potrebných v dnešnej dobe neustálych zmien a výziev, a preto Vás prosím, aby ste podporili slovenský šach. Investície do šachu sú vysoko efektívne a pritom finančne nie až také náročné.

Slovenský šach je transparentný šport, Slovenský šachový zväz vie zaručiť a zdokladovať, že váš príspevok pôjde do vami vybranej oblasti, prípadne do vami určeného regiónu Slovenska.

Napríklad:

  1. S príspevkom 500 EUR môžeme zorganizovať slovenskú súťaž ženských družstiev.
  2. S príspevkom 1 000 EUR môžeme zorganizovať Majstrovstvá SR juniorov a junioriek.
  3. S príspevkom 1 000 EUR si môžu vaši zamestnanci zahrať simultánku s našim špičkovým reprezentantom.
  4. S príspevkom 1 500 EUR vieme na celom Slovensku zorganizovať náborové turnaje s účasťou vyše 1000 detí.
  5. S príspevkom 3 000 EUR vieme zorganizovať medzinárodný veľmajstrovský turnaj.
  6. S príspevkom 4 000 EUR naše šachové nádeje môžu trénovať počas roka.
  7. S príspevkom 5 000 EUR vieme vydať publikáciu z histórie slovenského šachu.
  8. S príspevkom 10 000 EUR sme schopní podporiť rozvoj šachovej hry na slovenských základných školách.V prípade akýchkoľvek otázok alebo návrhov nás, prosím, neváhajte kontaktovať!

sekretariat@chess.sk

Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 811/25, 940 02 Nové Zámky
Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, mobil: 0903/363993, e-mail: sekretariat@chess.sk
IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Webbdesign created by WebCreative.info, Free chess.sk rest-api swagger
© 2010 All rights reserved.