Spravodajstvo
Šach stúpa na spoločenskej úrovni: Karpov bude hrať na Bratislavskom hrade s politikmi a osobnosťami
V úzkej spolupráci so Slovenským šachovým zväzom prijal niekdajší majster sveta v šachu Anatolij...
Zverejnené: 15.12.2017
Štartuje premiérový ročník Mládežníckej ligy!
V piatok 22. decembra začína nová mládežnícka súťaž v Bratislave na Doprastave. Unikátny...
Zverejnené: 14.12.2017
Mikulášsky turnaj GPX
Regionálna šachová akadémia pri ŠK Považské Podhradie v spolupráci...
Zverejnené: 11.12.2017
Majstrovský prebor v šachu Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR 2017
Turnaj zorganizovalo občianske združenie Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR v dňoch 26....
Zverejnené: 10.12.2017
Filatelia k Majstrovstvám Európy 2017
K obnovenej účasti našich reprezentačných družstiev na Majstrovstvách Európy boli vydané...
Zverejnené: 09.12.2017
sachovetreningy'
Správa zo spravodajstva

Šach stúpa na spoločenskej úrovni: Karpov bude hrať na Bratislavskom hrade s politikmi a osobnosťami

Detail

V úzkej spolupráci so Slovenským šachovým zväzom prijal niekdajší majster sveta v šachu Anatolij Karpov pozvanie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka na 1. ročník Vianočného šachového turnaja predsedu Národnej rady Slovenskej republiky. 

Turnaj sa uskutoční v utorok a stredu 19. a 20. decembra v historickej budove NR SR na Župnom námestí a na Bratislavskom hrade. 

Bývalý majster sveta Anatolij Karpov, ktorý je súčasne poslancom ruskej Dumy, bude hlavnou hviezdou vianočného podujatia. Na tejto významnej pôde zohrajú spoločný turnaj družstiev, zložené z detí, študentov, seniorov a osobností verejného života vrátane športovcov a politikov. 

Karpov si zahrá partiu s prezidentom SR, predsedom NR SR a ministrami 

Ešte prvý deň sa však tiež uskutoční aj uzatvorený zápas, v ktorom zmerajú svoje sily s niekdajším majstrom sveta prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, predseda Národnej rady Andrej Danko, minister zdravotníctva Tomáš Drucker a ďalší. Počas slávnostnej večere sa k hosťom pripojí aj ministerka školstva Martina Lubyová, či prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel. Podujatia sa zúčastní aj prezident Európskej šachovej federácie (ECU) Zurab Azmajparašvili.

Téma dňa na TA3

Podujatie je zastrešené bohatým mediálnym pokrytím. V utorok večer (19:45) bude v Téme dňa na TA3 rozhovor s Anatolim Karpovom a Andrejom Dankom. Živé vstupy a tlačové konferencie budú zastrešovať viaceré televízie. Do tejto doby už viacero internetových a printových zdrojov informovalo o pripravovanom šachovom podujatí. 

"Ja sa k šachu budem hlásiť stále, pretože je to môj milovaný šport a naozaj mám veľkú úctu k ľudom, ktorí šach aj na amatérskej, aj profesionálnej úrovni ovládajú," uviedol Danko a vysvetlil, že šach pomáha rozvoju kombinačného a logického myslenia i džentlmenského správania. 

"Šach mal na Slovensku vždy silnú tradíciu. Je smutné, že po revolúcii sa dostal do úzadia. Verím, že táto iniciatíva bude aspoň takým úvodným štartom pre znovuobjavenie tohto pekného, olympijského športu," povedal Andrej Danko. 

Súčasťou programu návštevy Anatolija Karpova bude aj návšteva ZŠ Černyševského v Bratislave. 

Organizačne zastrešujú podujatie za Slovenský šachový zväz prezident SŠZ František Jablonický a Alexander Riabov a za Prvú šachovú Patrik Nemergut a Matúš Olejár. 

Iné zdroje: 

https://aktualne.centrum.sk/slovensko/politika/danko-organizuje-vianocny-sachovy-turnaj-politici-si-budu-moct-zahrat-velmajstrom.html

„Šéf parlamentu považuje za zaujímavý fakt, že v Rusku je v rámci vyučovacieho procesu povinná výučba šachu.“ 

https://slovensko.hnonline.sk/1046037-danko-chce-posilnit-vyucbu-rustiny-zaujal-ho-aj-sach-je-to-moj-milovany-sport-vyhlasilSúbory k stiahnutiu:

Zverejnené: 15.12.2017 | Autor: Alexander Riabov
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/11 partner/12
partner/13 partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Junácka 6, 832 90 Bratislava, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 01 Nové Zámky
tel: 035/6400009 mobil: 0903/363993 0948/640046, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.