Úspešný víkend pre Žilinu, Prakovce a Podhájsku
Tretie dvojkolo šachovej ECo-C Extraligy prinieslo najviac radosti Žiline, Prakovciam...
Zverejnené: 21.01.2020
Cez víkend nás čaká tretie dvojkolo ECo-C Extraligy
Najvyššia domáca súťaž družstiev ECo-C Extraliga má počas najbližšieho víkendu na programe...
Zverejnené: 16.01.2020
Správa zo spravodajstva

Majstrovský prebor Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR 2014

Detail

Turnaj zorganizovalo naše občianske združenie prostredníctvom svojho Šachového klubu Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR v dňoch 12. – 15. októbra 2014, v bezbariérovom zariadení penziónu Slniečko, rekreačná oblasť Duchonka.

Zúčastnilo sa na ňom 8 šachistov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín, kde zohrali zápasy systémom každý s každým, biele, alebo čierne. Prví dvaja z každej skupiny postúpili do skupiny o 1. – 4. miesto a zvyšní dvaja do skupiny o 5. – 8. miesto. Tu sa už hralo systémom biele – čierne. Hrací čas bol stanovený na 35 minút pre hráča.. Turnaj priniesol množstvo zaujímavých, vyrovnaných  duelov a bolo vidieť, že hráčska úroveň všetkých hráčov stúpa.

Od úvodu turnaja sa na čelo dostal víťaz prvých troch ročníkov Marcel Dirnbach. Po dvoch remízach v základnej skupine už zvíťazil vo všetkých zostávajúcich zápasoch finálovej skupiny a zaslúžene vyhral putovnú trofej už po štvrtý krát.

Druhé miesto patrí šachovému matadorovi dystrofikov Františkovi Fábrymu, ktorý zároveň robil aj hlavného rozhodcu celého turnaj. Tretie miesto získala stále sa zlepšujúca Erika Kostová.