Odštartovali ženské turnaje ARISAN Chess Ladies
V sobotu o 16.30 odštartoval jedinečný projekt dvoch ženských majstrovských...
Zverejnené: 16.09.2019
Správa zo spravodajstva

Kto kraľoval 19. ročníku Open Považské Podhradie?

Detail

Posledný prázdninový týždeň je tradičným termínom pre trojdňový šachový turnaj, ktorý organizuje Šachový klub Považské Podhradie. Rekreačné zariadenie chaty na Priedhorí v náručí Strážovských hôr privítalo už po 19 krát šachistov z blízkeho i vzdialenejšieho  okolia. Turnaja sa zúčastnilo 42 hráčov. Turnaj sa hrá švajčiarsky systémom na 9 kôl, tempom jedna hodina na partiu a hráča. Aj teraz bol turnaj započítavaný do FIDE rapid, čo kladie zvýšené nároky na prácu organizátorov, aby sa splnili podmienky pre registráciu turnaja.

Okolie chaty na Priedhorí je ako stvorené pre športové aktivity, čo pri krásnom počasí využili ako dospelí, tak mládežnícki účastníci turnaja.

Na šachistov čakal Jánošík

Okrem šachového turnaja bol pripravený bohatý sprievodný program, tentoraz venovaný tematike Jánošíka a zbojníckej družiny. Preto deti hľadali zbojnícky poklad, hádzali hrachom do vedierka a preskakovali oheň. Dospelí si zahrali petang o Jánošíkovo tuhô, víťazi turnaja dostali valašky. V špeciálnej kategórii najhoršieho účastníka (najhoršie umiestnenie voči nasadeniu) „zvíťazil“ nemenovaný šachista z Trenčína. Cenou v tejto kategórii bol oceľový hák za účelom zavesenia na šibenicu. Žiaľ objednaní drábi neprišli, a tak si hák odniesol domov aj s fľaštičkou tuhého.

Táborák s opekačkou v sobotu večer bol okoreneným ako vždy ľudovým zabávačom Vasilom Bačinským, ktorý chŕlil jeden vtip sa za druhým a tak o dobrú zábavu nebola núdza.

Výsledky turnaja

Víťazom turnaja sa stal Peter Bombek z Šks Dubnica nad Váhom  so ziskom 7,5 bodu. Minuloročný víťaz, Peter Švaňa z  Kysuckého Nového Mesta skončil druhý (7 bodov) a teda si vzájomne vymenili poradie z minulého roku. Na treťom mieste sa umiestnil Miloš Blažek z ŠK Trenčín – 6 bodov.

Turnaj bol súčasne majstrovstvom trenčianskeho kraja v rapid šachu a tak Peter Bombek sa stal aj majstrom trenčianskeho kraja.

V juniorskej kategórii sa na prvom mieste  umiestnil Jakub Bielik (Šk Považské Podhradie) pred Jankou Šošovičkovou z Novej Dubnice a Jakubom Zahorčekom z ŠK Považské Podhradie.

Nasledujúci rok to bude okrúhly 20-ty ročník, preto organizátori chystajú už teraz prekvapenia. Určite si trochu zaspomíname, ale najmä sa tešíme na dobrú náladu, ktorá je vždy na tomto turnaji.

Autor: Peter Bielik

Titulná fotografia víťazov turnaja zľava Švaňa, Bombek, Blažek.

Vaše námety na články zasielajte na riabov@chess.sk.

Zverejnené: 07.09.2016 | Autor: Alexander Riabov