Odštartovali ženské turnaje ARISAN Chess Ladies
V sobotu o 16.30 odštartoval jedinečný projekt dvoch ženských majstrovských...
Zverejnené: 16.09.2019
Správa zo spravodajstva

25 stupňov pre 25 šachovníc - Majstrovstvá Košíc v rapid šachu - Piano Café

Detail
Turnaju pod holým nebom počasie vyšlo na 1. septembra v ústrety. Príjemných 25 stupňov prilákalo aj tých šachistov, ktorí sa obávajú  horúčav, aké zvyknú pociťovať obyvatelia druhého najväčšieho slovenského mesta na jeho Hlavnej ulici.

Turnaj, ktorý bol zároveň Majstrovstvami mesta Košice v rapid šachu sa hral na 9 kôl s tempom 15 min a 2 sek. na ťah. Hralo sa ako už v Košiciach býva zvykom, pod holým nebom a na letnej terase podniku PIANO CAFE sa rozložilo 25 šachovníc.

Najstarší a najmladší

Turnaja sa zúčastnila aj 10-ročná Viktória Nadzamová, bronzová medailistka z Majstrovstie Európy v Prahe. Tá sa na turnaji predstavila už po piatykrát.
Na druhej strane nechýbali ani košickí seniori Kluka, Stredanský a Pitlanič, ktorí boli opäť v plnom nasadení. Cenu pre najlepšieho seniora im však vyfúkol pán Krajňák z Popradu so skvelými 7 bodmi!

Ukrajinec súperil o prvé miesto s Norbertom Zamborom

O prvenstvo v turnaji sa pobili v štvrtom kole FM Norbert Zambor z Košíc a IM Artur Frolov z Ukrajiny.
Výhrou nad Frolovom získal Zambor už druhý krát prvé miesto na septembrovom rapid turnaji.

Až na výnimku neskorého reklamovania do diagonály skákajúceho koňa, partie prebiehali v priateľskom duchu FAIR PLAY.

Obednú prestávku šachisti tradične doplnili energiu vynikajúcim gulášom od šéfkuchára Ondreja Horňáka.

Kolá poobede už zmenu na prvých dvoch miestach nepriniesli. Zambor vyhral s úctyhodným výsledkom 8,5 boda, IM Frolov s 8 bodmi druhý.