SŠZ zvyšuje prerozdeľovanie peňazí pre kluby pracujúce s mládežou
Kluby, ktoré splnili podmienky si za prácu s mládežou prilepšia tento...
Zverejnené: 18.10.2017
Deň 6 – Tisíc a jedna noc
Milí priatelia šachu, tohtoročné vydanie Európskeho klubového poháru sa blíži do...
Zverejnené: 14.10.2017
Banícky kahanec
Od dnes sa v hoteli Barbora vo Vyšnej Boci rozohrali uzavreté GM...
Zverejnené: 13.10.2017
Deň 5 – V tropických horúčavách
Vážení šachoví priatelia, prinášame Vám ďalšiu epizódu našich zážitkov z Európskeho...
sachovetreningy'
Správa zo spravodajstva

Memoriál Ferdinanda Bišču 2017

Detail

Dňa 11. 3. 2017 sa konal 7. ročník šachového Memoriálu Ferdinanda Bišču. Turnaj otvorili Lukáš Gažovič, Palo Malár, Karol Petrík a riaditeľka SOŠ technickej v Hlohovci pani Oľga Kropelová. V turnaji GPX sa zúčastnilo 103 detí a v Open turnaji B 46 hráčov. Rekord z roku 2014 – 119 detí sa nepodarilo prekonať, ale aj tak účasť bola vysoká. Turnaj A vyhral Matúš Kramár z Modranky, najlepší hráč z Hlohovca bol ako aj minulý rok Daniel Sedláček, tentoraz na 35. mieste. Turnaja sa zúčastnili aj prváčikovia, ktorí začali chodiť na šach, tak dúfame, že sa nedajú odradiť a pri šachu vydržia. Turnaj B vyhral Matej Kukučka z ŠK Kysucké Nové Mesto pred Lukášom Bangom z Modranky a Hlohovčanom Vladom Škreňom (Reinter Humenné) za slušnej účasti 46 hráčov. Najlepším hráčom a hráčkam v kategóriach do 8, 11 a 14 rokov odovzdal ceny a medaily primátor Hlohovca pán Miroslav Kollár. Ocenení boli aj najmladší hráč a hráčka GPX turnaja. V Open turnaji dostali cenu najstarší hráč a najlepšia žena v turnaji. Veľká vďaka všetkým, ktorý pomohli zorganizovať tento turnaj, hlavne rozhodcom – Lukášovi Gažovičovi a Palovi Malárovi, riaditeľovi turnaja Karolovi Petríkovi, hráčom ŠK Hlohovec,  proste všetkým, čo držia šach v Hlohovci nad vodou.