Inovatívny tréningový portál začal na týždennej báze vlogovať
V tomto článku by sme vás chceli informovať, že portál...
Zverejnené: 21.11.2017
Po 4 kolách je na čele Slovan (aktualizované)
Najvyššia šachová súťaž ECo-C Extraliga pokračovala minulý víkend druhým dvojkolom....
Zverejnené: 16.11.2017
Prihlášky na MSR v blickách sú v plnom prúde: Cez obed zahrá účastníkom MSR gitarista Tryamery (18.11.)
Spestrenie Majstrovstiev Slovenska v bleskovom šachu prinesie účastníkom vystúpenie gitaristu kapely Tryamera, Petra...
Zverejnené: 13.11.2017
ME Družstiev Hersonissos - Kréta 3
...
Zverejnené: 10.11.2017
Extraligový livestream
Počas tohto extraligového dvojkola bude tímŠK Prakovce...
sachovetreningy'
Správa zo spravodajstva

Výsledky 10. ročníka turnaja O Putovný pohár priateľstva Emila Tatárika Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v praktickom šachu

Detail

Už 10. ročník Pohára priateľstva na pamiatku Emila Tatárika v Nových Zámkoch ovládol favorit s najvyšším ratingom spomedzi 53 štartujúcich IM Jaroslav Bureš z Brna. Nemal to však vôbec jednoduché. Po siedmich kolách mal 5,5 bodov spolu s ním aj FM Gábor Farkas z ŠK OU Russel Gabčíkovo a ďalších osem hráčov získalo 5 bodov. Celkovo tretí FM Martin Jablonický z ŠK Osuské mohol byť aj víťazom, stačilo len zdolať v poslednom kole Bureša. Ten však bol proti. Takže vyrovnanosť čela štartového pola, až desať hráčov v hre o prvenstvo, bola charakteristickou črtou šachového turnaja, až na desiatom mieste skončil Adrián Gulbiš, z ŠK AQUAMARIN Podhájska,  víťaz z roku 2016.

Ďalšou zaujímavou črtou bola účasť až štyroch hráčov so zrakovým handicapom, najlepší z nich Vladimír Orviský zo ZŠK Vrbové s 3,5 bodmi obsadil 29. miesto, oproti štartovej listine tak poskočil až o päť miest. Najväčším skokanom turnaja však bol Ján Kolibík z ŠK Slovan Sliač, so 4 bodmi doskočil zo 43. miesta až na 23. miesto.
    Tatárik je už tradične Majstrovstvami Nitrianského kraja v praktickom šachu. Adriána Gulbiša na nitrianskom tróne strieda nový majster Tomáš Nagy zo Slovanu Duslo Šaľa, v turnaji na piatom až šiestom mieste (s László Takáčom z Dunajskej Stredy) pred Bélom Jakabom z KŠC Komárno, ôsmy v turnaji, a Jánom Strachanom z ŠK AQUAMARIN Podhájska, nového účastníka slovenskej extraligy, 9. miesto v turnaji.
    Na turnaji sa bojovalo aj o vecné ceny, šachovú literatúru si odniesli najlepší veterán nad 60 rokov IM András Mészáros, v turnaji 4. miesto, do maďarského Egeru, najlepšia žena Renáta Koloditsová z ŠK OU Russel Gabčíkovo, so 4 bodmi 16. miesto, najlepší junior Béla Jakab a najmladší účastník Gergely Gyóni, ŠK Pribeta, s 2,5 bodmi 42. miesto. Finančné ceny okrem prvých ôsmych hráčov získali aj víťazi kategórií, do 2200 ELO Béla Jakab, do 2000 ELO Renáta Koloditsová, do 1800 ELO Peter Viczencz z KŠC Komárno a do 1600 Ján Kolibík.
    Turnaj prebehol v dňoch od 31. augusta do 3. septembra 2017. Mnohí si nakúpili knihy Andrása Mészárosa, iní od Mária Horvátha. Zarezonovala aj spoločná účasť manželov Weisových zo Šiah, sympatické boli aj výkony účastníkov so zrakovým znevýhodnením. A tak sa môžeme tešiť na január 2018 a tradičný memoriál Alexandra Handla.

Autor:  R. Habrda, riaditeľ turnaja

Zverejnené: 10.09.2017 | Autor: szucs