Spravodajstvo
Viktor Gažík bronzový na MS
V...
Zverejnené: 21.10.2018
Deň 7 - Hollandaise na rozlúčku a omáčka na dunajskostredský spôsob
Milí priaznivci šachu,   ...
Zverejnené: 20.10.2018
Seminár trénerov 1. kvalifikačného stupňa
Slovenský...
Zverejnené: 20.10.2018
Správa zo spravodajstva

Máme nových šachových rytierov

Detail

Pod Považským hradom sa opäť stretli najmladší šachoví rytieri, aby si zmerali sily v kráľovskej hre – šachu.

Šachový klub Považské Podhradie a Regionálna šachová akadémia Považie zorganizovali dňa 4. novembra 2017 turnaj začiatočníkov určený pre najmenšie deti, ktoré nemajú žiadne, alebo len málo skúseností zo šachových turnajov a majú menej ako 10 rokov. Turnaj má za cieľ pripraviť deti na turnaje GPX. Takže úvod turnaja bol venovaný zopakovaniu základným pravidiel šachu – ťahanie figúrkami, stláčanie hodín, hlásenie výsledkov, nájdenie šachovnice po párovaní turnaja.

Kedysi na Považskom hrade panovali rytieri Podmanický. Spojenie kráľovskej hry s rytierskymi súbojmi je mimoriadne vydarené. Pútavým, nenásilným spôsobom učí deti korektnému správaniu. Celý turnaj je pre deti (a dúfame aj pre dospelých) zážitkom, lebo turnaj vedie pán kráľ s korunou a kráľovským plášťom, pani kastelánová má na starosti hradnú kuchyňu, kde sa podávali koláče a čaj, pre dospelých káva. Dvorný mág servíroval čarodejný elixír, ktorý mal pomôcť pri výsledku nasledujúceho kola. Na elixír boli však reklamácie, lebo to nie vždy fungovalo a preto bude musieť dvorný mág ešte popracovať na tajnej receptúre. (Alebo nahradiť šumivý multivitamín niečím účinnejším.)

Len škoda, že nedokážeme presvedčiť rytiera Podmanického, aby došiel v plnej zbroji. Vyhovára sa, že by sa mu v brnení zle fotografovalo.

Hradnú temnicu sme tentoraz umiestnili na Považskom hrade. Postihnutý dvoran, ktorý by sa snažil pomáhať svojmu zverencovi, by bol vyslaný na Považský hrad, kde by si musel urobiť selfie a vrátiť sa späť s týmto dôkazom. Nakoľko to bol dostatočne krutý trest nemuseli sme riešiť žiadne zasahovanie do hry zo strany rodičov.

Turnaja sa zúčastnilo 52 detí z bližšieho či vzdialenejšieho okolia.

 Víťazom turnaja o meč rytiera Podmanického sa stal Alexander Pakši z ŠK Skalica. Martin Vríčan z ŠK Rajec mu úspešne asistoval a obaja mali po 5 bodov. Na treťom mieste so štyrmi bodmi sa umiestnil Matúš Seko zo ZŠ Pružina. Tí získali meče rytiera Podmanického. Najlepšie dievča – Leisha Taurani z CVČ Včielka Púchov si odnieslo korunku hradnej panej.

Tešíme sa na nasledujúci ročník. Dúfame, že sa nám už konečne podarí presvedčiť rytiera Podmanického, aby prišiel v plnej zbroji. Mimochodom, neviete kde by sa dalo zohnať rytierske brnenie veľkosti XXL?

 

Konečné poradie na prvých šiestich miestach:

1.      Alexander Pakši, ŠK Skalica, 5 bodov

2.      Martin Vríčan, ŠK Rajec, 5 bodov

3.      Matúš Seko, ZŠ Pružina, 4 body

4.      Patrik Piaček, CVČ Pov. Bystrica, 4 body

5.      Oliver Libich, ŠK Komplet Modranka, 4 body

6.      Leisha Taurani, CVČ Včielka Púchov, 4 body

  

Peter Bielik

ŠK Považské Podhradie

 

Výsledky: http://chess-results.com/tnr306554.aspx?lan=4&art=4&wi=821

Foto: http://pmspotter.rajce.idnes.cz/4.Turnaj_o_mec_rytiera_Podmanickeho_4.11.2017/

 

 

Fotografia: Rytieri17.jpg Víťazi turnaja, zľava Taurani, Vríčan, Pakši, Seko.

 

 

 

Zverejnené: 04.11.2017 | Autor: PeterBielik
Máme nových šachových rytierov
Detail
Máme nových šachových rytierov
Detail
Máme nových šachových rytierov
Detail
Máme nových šachových rytierov
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/11 partner/12
partner/13 partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Junácka 6, 832 90 Bratislava, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 01 Nové Zámky
tel: 035/6400009 mobil: 0903/363993 0948/640046, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.