Spravodajstvo
Viktor Gažík bronzový na MS
V...
Zverejnené: 21.10.2018
Deň 7 - Hollandaise na rozlúčku a omáčka na dunajskostredský spôsob
Milí priaznivci šachu,   ...
Zverejnené: 20.10.2018
Seminár trénerov 1. kvalifikačného stupňa
Slovenský...
Zverejnené: 20.10.2018
Správa zo spravodajstva

Inovatívny tréningový portál začal na týždennej báze vlogovať

Detail

V tomto článku by sme vás chceli informovať, že portál www.sachovetreningy.sk začal inovatívne vzdelávať pomocou vlogov, kde sa každý týždeň profesionálny tréner vyjadrí na istú tému, ktorá je nesmierne dôležitá pre šachový rast a uvedomenie si hlbších súvislostí.

"Šachové Tréningy" je trendový šachový projekt, ktorý sprístupňuje všetkým ľuďom hovoriacim našou rečou efektívny a pravidelný tréning s ucelenou koncepciou a časovou slobodou pod vedením profesionálneho trénera.

Portál denne pridáva na FB Fanpage a Instagrame príspevky, ktorými vzdeláva, inšpiruje a motivuje. Robíme takisto livestreamové komentovanie turnajov, reportáže z významných podujatí a rozhovory so zaujímavými hráčmi.

Vieme, že nie každý tréning je efektívny a preto prinášať Vám efektívny a koncepčne ucelený tréning je naša hlavná prednosť.

Doposiaľ sme vytvorili 2 projekty. V prvom, ktorý sa venuje denno-dennému tréningu, trojica trénerov spracovala celú koncepciu 40-tich hodín, kde každá lekcia nadväzuje na predchádzajúcu. V druhom projekte, ktorý sa venuje príprave na šachový turnaj, sme spracovali kompletný návod ako sa pripraviť, zahrať a zanalyzovať turnaj.

Všetko, čo sme doposiaľ robili malo vopred stanovenú koncepciu, ktorá je nevyhnutná pre šachový rast.

Pozrite si naše prvé 4 vlogy :) Stiahnite si audio súbor ku každému vlogu a vzdelávajte sa pri ceste do práce, alebo školy. 

1. GM Ján Markoš - Partia je ako ľudský život

Život dieťaťa je celkom iný ako život mladého človeka, a keď prídu deti, človeku sa život opäť celkom zmení. Život rodiča s dospievajúcimi deťmi má celkom iné kvality ako život deduška či babičky, ktorí sa starajú o vnúčatá. Niektoré roky v živote sú prelomové a udeje sa v nich strašne veľa, niektoré sú pri pohľade naspäť akoby hluché, prázdne.

Celý článok s videom a audiom nájdete tu http://sachovetreningy.sk/partia-je-ako-ludsky-zivot/

2. GM Ján Markoš - Je Kasparov retro?

Pred turnajom v St. Louis som stretol i šachistov, ktorí verili, že Kasparov ho vyhrá. „Je stále najlepší!“, tvrdili s presvedčením, ktoré naznačovalo, že Garri je pre nich skôr mýtickou postavou než človekom z mäsa a kostí. Ja sám som odhadoval, že skončí niekde uprostred tabuľky. Kasparov sa ale prepadol až takmer na samotné jej dno. Čo sa vlastne stalo?

Celý článok s videom a audiom nájdete tu http://sachovetreningy.sk/je-kasparov-retro/

3. GM Ján Markoš - Po hrebeni šachových hôr

Niektorí šachisti by chceli stále vyhrávať. Sú perfekcionisti, mrzí ich každý polbod, o ktorý v turnaji prídu. Vždy si svoju šachovú kariéru predstavovali ako jazdu vo Ferrari. Vysnívali si, že ak začnú pravidelne trénovať, ich rating rýchlo a plynulo vystúpa z nuly do vytúžených výšin.

Celý článok s videom a audiom nájdete tu http://sachovetreningy.sk/po-hrebeni-sachovych-hor/

4. FM Tomáš Krak - Zábudlivosť a nedostatočné opakovanie

Jedným z najčastejšie sa opakujúcich nedostatkov býva to, že vlastne nevieme reálne použiť to, čo už vieme, alebo sme vedeli. Isto ste už pri rozohratej partii zažili pocit: Tak toto som už niekde videl, ale nie je v mojich silách si spomenúť, čo mám v danej pozícii robiť. Nemusí ísť výlučne o oblasť otvorenia. Mne sa napríklad nedávno stalo, že som si nespomenul na obranu v koncovke veže so strelcom proti veži. Nebol to jediný prípad.

Celý článok s videom a audiom nájdete tu http://sachovetreningy.sk/zabudlivost-a-nedostatocne-opakovanie/ 

 

FM Vladimír Jacko
Zakladateľ portálu a človek s víziou

Zverejnené: 21.11.2017 | Autor: sachovetreningy
Inovatívny tréningový portál začal na týždennej báze vlogovať
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/11 partner/12
partner/13 partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Junácka 6, 832 90 Bratislava, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 01 Nové Zámky
tel: 035/6400009 mobil: 0903/363993 0948/640046, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.