Spravodajstvo
V Kľačne triumfovali dievčatá
Medzinárodná šachová akadémia Interchess usporiadala počas západoslovenských jarných...
Zverejnené: 22.03.2019
Oznam pre telesne postihnutých šachistov
Vážení...
Zverejnené: 19.03.2019
Majstrovstvá Európy jednotlivcov Skopje 2019
Včerajším úvodným kolom začali v macedónskom Skopje majstrovstvá...
Zverejnené: 19.03.2019
Pozvánka na šachový turnaj 100 rokov s Amosom (27.3.2019)
Univerzita Komenského v Bratislave je najstaršia a najväčšia slovenská univerzita, ktorá vznikla...
Zverejnené: 19.03.2019
Prednáška Igora Stohla o MS družstiev
Vážení šachoví priatelia,   ...
Zverejnené: 17.03.2019
Správa zo spravodajstva

Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy

Detail

Šachová ECo-C Extraliga vyvrcholila v nedeľu 4.marca záverečným kolom. Na zisk majstrovského titulu mali šancu až štyri družstvá, takže o napätie nebola núdza.

Slovan Commander Bratislava nastúpil v oslabenej zostave proti veľmi dobre hrajúcej a motivovanej Snine. Stretnutie malo pomerne jednoznačný priebeh, tím z východného Slovenska v ňom jasne dominoval. Zabezpečil si tak bronzové medaily a Slovanistov odsunul až na 4.priečku. 

Dunajská Streda nastúpila proti posledným Košiciam, ktoré však záverečné trojkolo absolvovali v najsilnejšom zložení. Košičania viedli už 3,5:1,5, zostali im však tri výrazne horšie pozície. Dunajskostredčania vo všetkých prípadoch uplatnili prevahu a po výhre Lászlo Takácsa sa mohli radovať z mimoriadne cennej obhajoby titulu.

Obrat v zápase Košíc s Dunajskou Stredou nepotešil Prakovčanov. Tí si v poslednom kole hladko poradili s Osuským a v priebežnej tabuľke boli dlho na vedúcej pozícii. Nakoniec sa im ušli strieborné medaily, čo tiež možno považovať za úspech. Je veľmi pravdepodobné, že Prakovce budú mať aj v ďalšom ročníku medailové ambície.

V dôležitom stretnutí o záchranu nastúpila Banská Bystrica proti Dubnici. Dubničanom stačila na udržanie aj zápasová remíza, potvrdili však, že sú veľkí bojovníci a veľmi rýchlo rozhodli zápas vo svoj prospech. Pre Banskú Bystricu to znamená zostup do prvej ligy, je však pravepodobné, že sa tento perspektívny tím rýchlo vráti do najvyššej súťaže. 

Modra sa rozlúčila s domácim trojkolom jednoznačným víťazstvom nad Liptovskou šachovou školou. Stretnutie prebehlo bez veľkej nerovozity, keďže už ani jednému tímu nehrozilo vypadnutie a žiadny z nich nemal ani šance na medailu.

Posledným skončeným stretnutím bol vyrovnaný súboj Podhájskej a Dunajova, ktorý skončil deľbou bodou.

Pár minút po skončení poslednej partie zakončilo tento súťažný ročník slávnostné vyhodnotenie, v ktorom si prvé tri tímy prevzali medaily aj plakety a víťaz aj krásny sklenený putovný pohár. Veríme, že bude Dunajská Streda opäť úspešne reprezentovať Slovensko na Európskom klubovom pohári. Držíme palce!

ECo-C Extraliga bola opäť príležitosťou pre mladých hráčov na uhratie noriem na medzinárodné tituly. Normu medzinárodného majstra splnili Martin Jablonický, Filip Haring, Teodor Holtman a Jakub Roubalík.

Kompletné výsledky a databáza partií ECo-C Extraligy

Zverejnené: 06.03.2018 | Autor: Rasto Diviak
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.