Spravodajstvo
Bratislava Chess Summer v podaní Petra Chrenka
Šachový klub Doprastav Bratislava organizoval už šiesty rok po sebe...
Zverejnené: 17.09.2018
Česko-Slovenská extraliga žien 2018 skončila
V priestoroch ružomberského FATRAPARKu prebehol od pondelka 10.9. do piatku 14.9.2018 už...
Zverejnené: 17.09.2018
Sledujte online video prenos z Memoriálu Jána Chudého
V Topoľčanoch sa po včerajšých MSR v bleskovom šachu uzatvára šachový víkend Memoriálom Jána...
Zverejnené: 16.09.2018
Odštartovali MSR v bleskovom šachu – sledujte live prenos z prvej šachovnice
V Topoľčanoch dnes ráno odštartoval slovenský šampionát v bleskovom šachu za účasti hráčov z 10...
Zverejnené: 15.09.2018
Rozlúčka s Mgr. Vladimírom Hagarom
Posledná rozlúčka s našim šachovým priateľom Mgr. Vladimírom Hagarom bola 10....
Zverejnené: 14.09.2018
Správa zo spravodajstva

Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy

Detail

Šachová ECo-C Extraliga vyvrcholila v nedeľu 4.marca záverečným kolom. Na zisk majstrovského titulu mali šancu až štyri družstvá, takže o napätie nebola núdza.

Slovan Commander Bratislava nastúpil v oslabenej zostave proti veľmi dobre hrajúcej a motivovanej Snine. Stretnutie malo pomerne jednoznačný priebeh, tím z východného Slovenska v ňom jasne dominoval. Zabezpečil si tak bronzové medaily a Slovanistov odsunul až na 4.priečku. 

Dunajská Streda nastúpila proti posledným Košiciam, ktoré však záverečné trojkolo absolvovali v najsilnejšom zložení. Košičania viedli už 3,5:1,5, zostali im však tri výrazne horšie pozície. Dunajskostredčania vo všetkých prípadoch uplatnili prevahu a po výhre Lászlo Takácsa sa mohli radovať z mimoriadne cennej obhajoby titulu.

Obrat v zápase Košíc s Dunajskou Stredou nepotešil Prakovčanov. Tí si v poslednom kole hladko poradili s Osuským a v priebežnej tabuľke boli dlho na vedúcej pozícii. Nakoniec sa im ušli strieborné medaily, čo tiež možno považovať za úspech. Je veľmi pravdepodobné, že Prakovce budú mať aj v ďalšom ročníku medailové ambície.

V dôležitom stretnutí o záchranu nastúpila Banská Bystrica proti Dubnici. Dubničanom stačila na udržanie aj zápasová remíza, potvrdili však, že sú veľkí bojovníci a veľmi rýchlo rozhodli zápas vo svoj prospech. Pre Banskú Bystricu to znamená zostup do prvej ligy, je však pravepodobné, že sa tento perspektívny tím rýchlo vráti do najvyššej súťaže. 

Modra sa rozlúčila s domácim trojkolom jednoznačným víťazstvom nad Liptovskou šachovou školou. Stretnutie prebehlo bez veľkej nerovozity, keďže už ani jednému tímu nehrozilo vypadnutie a žiadny z nich nemal ani šance na medailu.

Posledným skončeným stretnutím bol vyrovnaný súboj Podhájskej a Dunajova, ktorý skončil deľbou bodou.

Pár minút po skončení poslednej partie zakončilo tento súťažný ročník slávnostné vyhodnotenie, v ktorom si prvé tri tímy prevzali medaily aj plakety a víťaz aj krásny sklenený putovný pohár. Veríme, že bude Dunajská Streda opäť úspešne reprezentovať Slovensko na Európskom klubovom pohári. Držíme palce!

ECo-C Extraliga bola opäť príležitosťou pre mladých hráčov na uhratie noriem na medzinárodné tituly. Normu medzinárodného majstra splnili Martin Jablonický, Filip Haring, Teodor Holtman a Jakub Roubalík.

Kompletné výsledky a databáza partií ECo-C Extraligy

Zverejnené: 06.03.2018 | Autor: Rasto Diviak
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Po veľkej dráme titul opäť do Dunajskej Stredy
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/11 partner/12
partner/13 partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Junácka 6, 832 90 Bratislava, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 01 Nové Zámky
tel: 035/6400009 mobil: 0903/363993 0948/640046, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.