Spravodajstvo
Sledujte videoprenos a videokomentár na chess24 z finálového kola MSR amatérov
Dnes od 12.30 štartuje finálové ôsme kolo 4-dňového šampionátu MSR v šachu...
Zverejnené: 16.07.2019
Sledujte priamy prenos a videokomentár z MSR v šachu amatérov (aktualizované 15. 7. o 16:00)
V Topoľčanoch sa včera rozbehli štvorňové MSR v šachu amatérov. Účasť na...
Zverejnené: 14.07.2019
Majstrovstvá Európy družstiev do 12 a 18 rokov - 3. kolo
V treťom kole hralo naše prvé družstvo chlapcov proti piatemu nasadenému Srbsku, ktoré...
Opustil nás Jozef Kovács
S ľútosťou oznamujeme, že po dlhotrvajúcej zákernej chorobe nás opustil dlhoročný hráč...
Správa zo spravodajstva

Run & Chess 2019

Detail

Od začiatku naplno a postupne pridávajte!

Po minuloročnej premiére sme sa opäť zišli na jazere Kuchajda. Slniečko sa, aspoň počas prvých kôl, poslušne skrývalo za mrakmi, takže bežalo sa príjemne. Teda, aspoň dokiaľ sme vládali. Na štarte sa síce všetci rozbehnú ako splašené kone, no na opačnej strane jazera už väčšina dýcha, ako keby mala každú chvíľu skolabovať.

Nuž, tak to je, keď šachisti behajú :-)) Česť výnimkám, mám zabehnutých niekoľko maratónov, ale pri každom kole som pravidelne dobiehal ku šachovniciam na treťom-štvrtom mieste, najlepší bežal v tempe 1,5 kilometrový okruh asi necelých 6 minút. Žiaľ, ani získaný náskok v každej partii, jeden až tri minúty, mi nestačil na lepší výsledok, kľúčové partie som prehral, v niektorých partiách som daroval súperom figúrky, ako keby som bol nielen organizátorom, ale aj Mikulášom. O výsledky tu však nešlo, priateľskú atmosféru si užívali všetci.

Obdivujem najmä niekoľko deväť-desaťročných detí (Ivan Štiavnický, Šimon Doruša, Andriy Globa, Ján Dzivák), ktoré sa srdnato popasovali s týmto zaujímavým duatlonom. Pochvalu si zaslúži aj Marián Cyprián, ktorý má už 72 rokov, ale počas behu sa mu väčšina musela pozerať len na chrbát. 5 kôl behu a 6 kôl šachu (pri tempe 8 minút na partiu pre každého) absolvovalo 38 účastníkov; viacerí pricestovali aj z veľkej diaľky.

Celkovým víťazom sa stal Kamil Báňas z Modry so ziskom 5,5 bodu. Na druhom mieste (a prvý medzi seniormi) skončil Miroslav Mandák z Bratislavy, bežal s veľkým sebazaprením, noha trochu bolela, ale za šachovnicou manko vždy dohnal, uhral pekných 5 bodov. Na treťom mieste skončil Michal Vrba, predseda ŠK Doprastav, organizátora tohto podujatia. Pred štvrtým Petrom Pozsárom zo Senca vyhral len vďaka pomocnému hodnoteniu, čo v tomto prípade nebol tradičný bucholz, ale poradie v behu pri poslednom kole.

Najlepšou ženou bola Katarína Baňásová, najlepším juniorom Ján Dzivák z Trnavy. Na záver sme sa ešte dobre bavili pri kurčati na sladko-kyslý spôsob, Číňania nám servírovali také porcie, ako keby sme tri dni nejedli a behali aspoň maratón. Kapacita terasy reštaurácie ešte pár odvážlivcov znesie. Výzva tým, čo by si to nabudúce nechceli nechať ujsť: predposlednú júnovú sobotu sa tu o rok uvidíme.