Spravodajstvo
Sledujte videoprenos a videokomentár na chess24 z finálového kola MSR amatérov
Dnes od 12.30 štartuje finálové ôsme kolo 4-dňového šampionátu MSR v šachu...
Zverejnené: 16.07.2019
Sledujte priamy prenos a videokomentár z MSR v šachu amatérov (aktualizované 15. 7. o 16:00)
V Topoľčanoch sa včera rozbehli štvorňové MSR v šachu amatérov. Účasť na...
Zverejnené: 14.07.2019
Majstrovstvá Európy družstiev do 12 a 18 rokov - 3. kolo
V treťom kole hralo naše prvé družstvo chlapcov proti piatemu nasadenému Srbsku, ktoré...
Opustil nás Jozef Kovács
S ľútosťou oznamujeme, že po dlhotrvajúcej zákernej chorobe nás opustil dlhoročný hráč...
Správa zo spravodajstva

Stručné výsledky MSR mužov a žien 2019

Detail

V Ružomberku sa dnes skončili Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v klasickom šachu. Ako už býva zvykom hlavná kategória sa hrala v uzatvorenom veľmajstrovskom turnaji, druhým turnajom bol Open, kde sa hralo o vstupenku do budúcoročného uzavretého turnaja a súťaž žien.

Pred vydaním záverečnej správy od organizátora by sme týmto príspevkom zverejnili najpodstatnejšie výsledky majstrovstiev.

Majstrom Slovenska mužov sa pre rok 2019 stal IM Štefan Mazúr so ziskom 5,5 bodu z 9 partií. K víťazstvu mu v poslednom kole stačila aj remíza. Druhé miesto obsadil IM Tamás Petényi a tretím skončil najmladší slovenský veľmajster Jerguš Pecháč, ktorý v poslednom kole porazil GM Milana Pachera, ktorý bol kolo pred koncom na druhej priečke. Všetci traja mali zhodne 5,5 bodu.

Víťazom B turnaja a budúcim adeptom uzavretého turnaja sa stal FM Martin Jablonický so 7 bodmi. S rovnakým pomocný hodnotením (rozhodlo až sekundárne kritérium performance) skončil Martin Zvarík. Výborným výsledkom sa predviedol tiež aj ďalší talentovaný mladý hráč Jakab Béla, ktorý skončil na treťom mieste.

Majsterkou Slovenska sa stala WGM Julia Movsesian, ktorej sa darilo aj celkovo v turnaji – skončila na celkovo štvrtom mieste. Druhou skončila WIM Alena Mrvová a na treťom mieste sa umiestnila Renáta Koloditsová.

Zverejnené: 07.07.2019 | Autor: Alexander Riabov