Spravodajstvo
Školenie učiteliek MŠ
...
Zverejnené: 29.05.2020
9. ročník turnaja začiatočníkov – RICOH Chess Tour, 2019 - 2020
  Šachista, který učinil hrubou chybu, může ještě zahrát...
Zverejnené: 26.05.2020
Diplom za 1. miesto v 2. divízii Live Chess European League
Za naše snaženie, spoločné úsilie, šachové umenie, taktické obraty, bezsenné noci za...
Zverejnené: 25.05.2020
Tréninkový kalendář s Online šachovými testy
Na webu Šachy Dolmen začíná v pondělí 25. května další kolo soutěže...
Zverejnené: 24.05.2020
Pridajte sa k online šachovým tréningom. Stále je čas.
1. Rozpis šachových tréningov. Tréning trvá +/- 45 minút ...
Zverejnené: 20.05.2020
Správa zo spravodajstva

Do Topoľčian sa na MSR v šachu amatérov chystá viac ako 160 hráčov z 10 krajín sveta

Detail

Už od tejto soboty do utorku budú na 64 poliach prebiehať v topoľčianskom Dome kultúry súboje o titul Majstra Slovenska v šachu amatérov. Obľúbené letné podujatie má viaceré prívlastky, či už súvisiace s oddychom na letnom kúpalisku, či množstvom ďalších sprievodných aktivít a v neposlednom rade aj lákavých cien. Tým najnovším je však rekordná účasť na podujatí. Tá atakuje prekročenie účasti hráčov presahujúci počet 160, čo by znamenalo, že tohtoročný šampionát by mal byť najväčší v celej 5-ročnej histórii jeho organizácie a dokonca aj vôbec najväčšieho klasického FIDE turnaja na Slovensku za posledný rok. Na turnaj sa tak okrem Slovákov chystajú aj hráči z Čiech, Maďarska, Ukrajiny, Poľska, Rakúska, Bulharska, Rumunska a dokonca aj Nórska a Kirgizska. Tí, ktorí by chceli využiť príležitosť zúčastniť sa ho, majú v týchto dňoch poslednú šancu. 

Štvordňový šampionát sa hrá na 8 kôl, tempom 2x 60 min + 30 s/ťah v od soboty 13. júla do utorku 16. júla.

Okrem hlavného turnaja sa bude hrať bleskový turnaj na 11 kôl, tempom 2x 3 min + 2 s/ťah v nedeľu večer. V tejto chvíli je naň prihlásených už 70 hráčov. 

Bohatý sprievodný program 

Hneď prvý deň turnaja odštartujeme hudobným koncertom v podaní kapely Michelle & Tibor acoustic band.

Druhý deň okolo obeda si budú môcť účastníci súťaže vypočuť prednášku bývalej vicemajsterky sveta v šachu dievčat Veroniky Gažíkovej o zdravom životnom štýle a jej osobnom príbehu a na večer bude už pre hráčov opäť pripravené šachovnice, tentokrát v bleskovom tempe hry – turnaj je otvorený aj pre hráčov, ktorí nie sú účastníkmi MSR v šachu amatérov.

V pondelok na obed budú hráčom prezentované zatiaľ relatívne menej známe, no však istotne veľmi zuajímavé intelektuálne hry ako Hexašach a Chesstriatlon.

Prvý šachovo-vedomostný kvíz 

Na posledný večer si organizátori prichystali vôbec prvý Šachovo-vedomostný kvíz a aby podporili budovanie jeho tradície, tak okrem ďalších vecných cien, sú prvými cenami bezplatné vstupy do ďalšieho ročníka MSR v šachu amatérov v Topoľčanoch, a to pre celý víťazný tím. Kvíz bude moderovať zábavná moderátorská dvojica. Po skončení kvízu bude ešte nasledovať premietanie na šachovú tému.

V priebehu celého turnaja majú všetci účastníci súťaže vrátane ich sprievodu možnosť bezplatne navštevovať tunajšie rozľahlé letné kúpalisko. Na príjemný relax od skončenej šachovej partie bude slúžiť pingpongový stôl, šípky a ďalšie loptové a spoločenské hry

Z celého priebehu podujatia bude vysielaný prenos zo 16 digitálnych šachovníc so zábermi videokamery na prvú šachovnicu a živý videoprenos komentáru veľmajstra Milana Pachera.

Príprava na partie s veľmajstrom 

Ďalšou veľkou novinkou je možnosť prípravy na jednotlivé partie s podporou veľmajstra. V tomto prípade je možné si objednať prípravy na jednotlivé kolá alebo zvýhodnené balíčky na časť, či na celý turnaj. 

Táto možnosť bude istotne zaujímavá pre hráčov usilujúcich o boj o ceny, či pre tých, ktorí chcú turnaj odohrať v kvalitnom nasadení, ale zaujme určite aj tých, ktorí by si takýto tréning od veľmajstra skúsili vôbec po prvýkrát.

Turnaj o najvyšší cenový fond na Slovensku 

Turnaj má v sebe navyše samozrejme aj nádych najlepšieho cenového fondu, v ktorom sa rozdelia ceny v úhrne 6.000 €. Na víťaza tak čaká prémia 1.000 €, či odmenou za ešte 10. miesto vo výške 250 €. Rovnako lákavé sú aj ceny v jednotlivých kategóriach ratingu do 2000, do 1800, do 1600 a 1000 a ďalších iných kategórií. Dovedna bude ocenených 50 hráčov, a to aj vrátane darčekových košov pre „autorov“ najkrajšej partie kola a tomboly. 

Zoznam prihlásených MSR amatérov

Zoznam prihlásených Otvorený bleskový turnaj počas MSR amatérov

Propozície sú prílohou článku

Prihlášky: 

Prihlásiť sa môžete cez tieto google formuláre:

MSR v šachu amatérov
Otvorený bleskový turnaj
Prvý šachovo-vedomostný kvíz 

Alebo emailom na sasariabov@gmail.com. Bližšie info aj cez 0911 478 959. 

Nalaďte sa na nás a už o dva dni s nami sledujte priebeh a komentár z hlavného letného šachového turnaja – Majstrovstiev Slovenska v šachu amatérov. 

A tí, ktorí by sa predsalen chceli tejto skvelej akcie zúčastniť, neváhajte a využite poslednú príležitosť a prihláste sa do turnaja ešte dnes.

 Súbory k stiahnutiu:

Zverejnené: 11.07.2019 | Autor: Alexander Riabov
Do Topoľčian sa na MSR v šachu amatérov chystá viac ako 160 hráčov z 10 krajín sveta
Detail
Do Topoľčian sa na MSR v šachu amatérov chystá viac ako 160 hráčov z 10 krajín sveta
Detail
Do Topoľčian sa na MSR v šachu amatérov chystá viac ako 160 hráčov z 10 krajín sveta
Detail
Do Topoľčian sa na MSR v šachu amatérov chystá viac ako 160 hráčov z 10 krajín sveta
Detail
Do Topoľčian sa na MSR v šachu amatérov chystá viac ako 160 hráčov z 10 krajín sveta
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.