Spravodajstvo
GM TIRNAVIA – Kolo pred koncom turnaja je o víťazovi rozhodnuté
Veľmajstrovský turnaj sa chýli ku svojmu záveru. Kolo pred koncom je, zdá...
Zverejnené: 18.08.2019
Odštartovali MEÚ mládeže
Iba pár dní po skončení ME mládeže v Bratislave odštartovalo ďalšie vrcholné...
Zverejnené: 17.08.2019
GM Tirnavia v plnom prúde – po 7. kole je na čele Jerguš Pecháč
Silný uzavretý medzinárodný šachový turnaj prebieha v týchto dňoch v Trnave. Ide o 15. ročník...
Zverejnené: 17.08.2019
Sledujte online prenos s videokomentárom GM Plachetku z veľmajstrovského turnaja TIRNAVIA
Dnešným dňom začína ďalšie veľkolepé predstavenie pre šachových nadšencov. Štartuje totiž uzavretý...
Zverejnené: 13.08.2019
Slovensko má nového Majstra Európy v šachu mládeže
Majstrovstvá Európy v šachu mládeže na domácej pôde priali mladým šachistom zo Slovenska....
Zverejnené: 11.08.2019
Správa zo spravodajstva

Na turnaji Cassovia otvoria galériu šachových osobností

Detail

Košice budú koncom augusta hostiť 1. ročník medzinárodného šachového turnaja Cassovia Chess Open.  Do hlavného turnaja sa už prihlásili veľmajstri z Peru, Indie, ČR a Ukrajiny, a celkovo hráči zo štyroch kontinentov. Zaujímavosťou podujatia bude aj otvorenie prvej galérie šachových osobností Košíc.

Cassovia Chess Open sa uskutoční 25. až 31. augusta. Festival zahŕňa týždenný deväťkolový open turnaj, turnaje v rapide a bleskovom šachu, simultánku s veľmajstrom či súťaž v riešení šachových problémov. Hlavný turnaj má garantovanú prvú cenu 1500 eur, hracia miestnosť bude v Hoteli Centrum hneď vedľa historického a obchodného centra mesta.

Prihlásení sú už veľmajstri José Martínez Alcántara (FIDE ELO 2596) z Peru, Sergej Ovsejevič z Ukrajiny, Jiří Štoček z ČR a Jha Sriram z Indie, či medzinárodní majstri domáci Martin Nayhebaver, Tomáš Krňan hrajúci za Kanadu a Jurij Dovžik z Ukrajiny. Na festival sa napríklad chystá aj detská výprava z Alžírska.

Podujatie nadväzuje na 101. výročie turnaja, ktorý sa v Košiciach hral v auguste 1918 a ktorý bol najvýznamnejším šachovým podujatím počas 1. svetovej vojny vôbec. Ambíciou je vytvoriť v metropole východného Slovenska tradíciu silného medzinárodného turnaja s pestrým programom pre titulovaných hráčov i šachových nadšencov. Organizátormi sú 1.Šachový klub Košice a Košický krajský šachový zväz.

„Košickú mládež je potrebné motivovať, veď Medzinarodný maratón mieru inšpiruje stovky mladých pravidelne behávať, tak prečo nie aj šachy. Preto sme sa vybrali pôvodnou cestou ako naši predkovia a postavili turnaj s najvyšším cenovým fondom na Slovensku - 7200 eur, v dôstojných priestoroch, keď po dlhej dobe si budú môcť hráči a diváci pozrieť špičkové výkony medzinárodných veľmajstrov a majstrov, pričom účasť potvrdil i peruánsky veľmajster Martinéz, ktorý sa hrdí titulom majstra sveta do 18 rokov z roku 2017,“ uviedol predseda klubu 1. ŠK Košice Karol Hruška.

Na podujatí otvoria šachovú galériu mesta, do ktorej odborná komisia zaradila tento rok prvých dvoch Košičanov. Sú to Rudolf Charousek, ktorý patril koncom 19. storočia k najlepším hráčom sveta, a prvý košický medzinárodný majster Ladislav Kotán. Ich pamiatke v podobe memoriálu je venovaný aj hlavný turnaj. „Cieľom tejto galérie, ktorá pravdepodobne nemá ešte na Slovensku obdobu, je nielen vzdať úctu takýmto osobnostiam, ale predstaviť mládeži i nasledovaniahodné vzory,“ uviedol Hruška.     

Každému účastníkovi 1. ročníka sa organizátori zaviazali poskytnúť zľavu na budúci ročník vo výške 25%.


http://1skke.sk/cassovia-chess-open

Zverejnené: 11.08.2019 | Autor: marian.holubcik
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.