Najvyššia domáca šachová súťaž ECo-C Extraliga má za sebou prvé...
Zverejnené: 19.10.2019
Štartuje nový ročník ECo-C Extraligy
Ligová sezóna 2019/2020 sa rozbehla a už tento...
OPEN TATRY 2019
Vo Vysokých Tatrách sa hral už 65.ročník tradičného medzinárodného šachového turnaja...
Zverejnené: 14.10.2019
Majstrovstvá sveta mládeže 2019 (14-18 ročných)
Majstrovstvá sveta mládeže v starších kategóriách 14 – 18 rokov sa konajú...
Zverejnené: 11.10.2019
Správa zo spravodajstva

OPEN Banská Bystrica 2019 v rapid šachu a VC mládeže

Detail

V Banskej Bystrica sa v dňoch 20.-22.9.2019  uskutočnil  tradičný šachový turnaj OPEN Banská Bystrica 2019 a VC mládeže , na ktorom sa zúčastnilo 102  hráčov zo šiestich štátov.  Turnaj  ktorého 23. ročník sa konal pri príležitosti 27. výročia schválenia Ústavy Slovenskej republiky sa hral švajčiarskym systémom  na 9 kôl s tempom 2x40min +10s/ťah.

Turnaj bol opäť pomerne silne obsadený a mal dosť dramatický priebeh,  nakoľko  o umiestnenie sa bojovalo až takmer  do poslednej partie . Víťazom  tohto známeho  medzinárodného podujatia sa stal s 8 bodmi iba 15 ročný  Richard Turčan , hráč ŠK Veža Banská Bystrica.  Druhý skončil  IM Tomáš Krňan , kanadský reprezentant z Toronta a bývalý  hráč   domáceho klubu Junior CVČ Banská Bystrica. Úspešné vystúpenie mladých reprezentantov SR na turnaji potvrdil tretím miesto v turnaji 16 ročný Filip Haring z ŠK Junior B Bystrica . Víťazkou  kategórie žien sa stala Kate Nikanova z Moskvy. Na druhom mieste skončila talentovaná reprezentantka SR iba 14 ročná Luciou Ševčíková  z Kysuckého N Mesta  a zároveň bola aj víťazkou kategórie 14 ročných dievčat. Tretia skončila Stella Čarnecká  z Mladosti Žilina a vyhrala aj kategóriu 18 ročných dievčat .

Z celkového počtu 54  mládežníkov do 18 rokov sa na turnaji  až traja z nich umiestnili v TOP 10. Celkovo 8. skončil Patrik Števík  z domáceho klubu a zároveň vyhral kategóriu 14. ročných chlapcov.    Kategóriu dievčat do 12 rokov vyhrala Martina  Šošovičková zo ZŠ z Novej Dubnice. V kategórii  10 ročných dievčat bola  víťazkou Timea Haasová  z ŠK Rajec a  najmladšiu  kategóriu do  8 rokov vyhrala Júlia Nela Štricová z LŠŠ Liptovský Mikuláš. U chlapcov do 12 rokov vyhral Daniel Juhaňák z Unichess Praha .   Víťazmi kategóriách najmladších žiakov sa stali Lukáš Strapec do 10 rokov  a  Tomáš Strapec  v kategórii do 8 rokov obidvaja  z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica.

Na slávnostnom otvorení sa prihovoril účastníkom podujatia  JUDr. Pavol Boroň predseda  MOMS v B Bystrici.  Na  záverečnom ceremoniáli spojenom s odovzdávaní  cien  účastníkom sa v zastúpení hlavných organizátorov podujatia zúčastnili  zástupkyňa Mesta Banská Bystrica, ved odd. športu Dana Cibulková , zástupkyňa riaditeľa CVČ Havranské Banská Bystrica, Mgr. Katarína Lišková   a garant podujatia Zdeněk Gregor, prezident SŠZ  Kompletné výsledky sú na  :       http://chess-results.com/tnr464450.aspx?lan=4&art=1&rd=9