Spravodajstvo
Tréninkový kalendář s Online šachovými testy
Na webu Šachy Dolmen začíná v pondělí 25. května další kolo soutěže...
Zverejnené: 24.05.2020
Pridajte sa k online šachovým tréningom. Stále je čas.
1. Rozpis šachových tréningov. Tréning trvá +/- 45 minút ...
Zverejnené: 20.05.2020
Ako sa stať GURU online učiteľ
Chceli by ste online učiť/vzdelávať druhých? Ako na...
Zverejnené: 19.05.2020
9 šachových fotiek, ktoré zmenili karanténu
Zazvonil zvoniec, a … Poznáme to. Každý príbeh sa raz...
Zverejnené: 12.05.2020
Medzinárodné zápasy na chess.com
Dobrý deň, ponúkame ďalšiu možnosť zahrať...
Zverejnené: 08.05.2020
Správa zo spravodajstva

Cez víkend pokračuje ECo-C Extraliga

Detail

Šachoví priaznivci si počas budúceho víkendu prídu na svoje, čaká nás totiž druhé dvojkolo najvyššej súťaže ECo-C Extraligy. Opäť je na programe množstvo napínavých súbojov, určite uvidíme pekné a zaujímavé partie.

Sobotňajší program odštartujú tri zápasy o 10. hodine. Reinter Humenné privíta Žilinu, tento súboj môže dosť napovedať o ďalších ambíciách oboch súperov. Dunajské Streda privíta doma Dubnicu a veru má súperovi čo vracať z minulej sezóny. Domácu extraligovú premiéru zažije KŠN Bratislava proti Liptovskej šachovej škole, ktorá je tiež povestná kvalitnou prácou s mládežou. Od jedenástej hodiny začne bojovať nevyspytateľná Podhájska s Modrou. Domáci čakajú na prvé body a hostia im určite nebudú chcieť nechať ani jeden. Slovan nastúpi v rovnakom čase proti Prakovciam, ktoré tiež ešte nebodovali. Bratislavčania naopak zatiaľ nezaváhali, uvidíme teda, či potvrdia najvyššie ambície. Na pravé poludnie odštartuje duel Košíc s obhajcom titulu Dunajovom. Veľa  bude závisieť od toho, v akých zostavách obaja súperi nastúpia.

V nedeľu začne už o deviatej hodine duel KŠN s favorizovanými Prakovcami. O hodinu neskôr privíta Humenné v šlágri kola Dunajov, v ďalšom veľmi atraktívnom stretnutí si Dunajská Streda zmeria sily s Modrou. O dôležité body sa bude bojovať medzi Podhájskou a Dubnicou, hostia by sa v prípade úspechu priblížili k povestnej záchrane s veľkým predstihom. Košice privítajú nebezpečnú Žilinu, ktorá sa určite v tejto sezóne bude chcieť vyhnúť záchranárskym bojom v poslednom kole. Slovan bude proti Liptovskej šachovej škole favoritom, Liptákov však nie je rozumné podceniť.

Online prenos bude možné sledovať na stránkach Slovenského šachového zväzu aj na prestížnom serveri chess24.

Výsledky a tabuľka

Zverejnené: 22.11.2019 | Autor: Rasto Diviak
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.