Spravodajstvo
Zita má 80! Gratulujem!
Šachový svet je plný rôznorodých osobností. Zita Beňová...
Zverejnené: 24.01.2020
Letná univerzáda SR 2020
Žilinská univerzita bude z poverenia MŠVVaŠ SR usporiadateľom...
Zverejnené: 24.01.2020
Testy so šachovými figúrkami
OBRÁZEK Č. 1 (TITULNÍ OBRÁZEK ČLÁNKU), Testy s šachovými figurkamiNa...
Zverejnené: 22.01.2020
Úspešný víkend pre Žilinu, Prakovce a Podhájsku
Tretie dvojkolo šachovej ECo-C Extraligy prinieslo najviac radosti Žiline, Prakovciam...
Zverejnené: 21.01.2020
Cez víkend nás čaká tretie dvojkolo ECo-C Extraligy
Najvyššia domáca súťaž družstiev ECo-C Extraliga má počas najbližšieho víkendu na programe...
Zverejnené: 16.01.2020
Správa zo spravodajstva

Cez víkend pokračuje ECo-C Extraliga

Detail

Šachoví priaznivci si počas budúceho víkendu prídu na svoje, čaká nás totiž druhé dvojkolo najvyššej súťaže ECo-C Extraligy. Opäť je na programe množstvo napínavých súbojov, určite uvidíme pekné a zaujímavé partie.

Sobotňajší program odštartujú tri zápasy o 10. hodine. Reinter Humenné privíta Žilinu, tento súboj môže dosť napovedať o ďalších ambíciách oboch súperov. Dunajské Streda privíta doma Dubnicu a veru má súperovi čo vracať z minulej sezóny. Domácu extraligovú premiéru zažije KŠN Bratislava proti Liptovskej šachovej škole, ktorá je tiež povestná kvalitnou prácou s mládežou. Od jedenástej hodiny začne bojovať nevyspytateľná Podhájska s Modrou. Domáci čakajú na prvé body a hostia im určite nebudú chcieť nechať ani jeden. Slovan nastúpi v rovnakom čase proti Prakovciam, ktoré tiež ešte nebodovali. Bratislavčania naopak zatiaľ nezaváhali, uvidíme teda, či potvrdia najvyššie ambície. Na pravé poludnie odštartuje duel Košíc s obhajcom titulu Dunajovom. Veľa  bude závisieť od toho, v akých zostavách obaja súperi nastúpia.

V nedeľu začne už o deviatej hodine duel KŠN s favorizovanými Prakovcami. O hodinu neskôr privíta Humenné v šlágri kola Dunajov, v ďalšom veľmi atraktívnom stretnutí si Dunajská Streda zmeria sily s Modrou. O dôležité body sa bude bojovať medzi Podhájskou a Dubnicou, hostia by sa v prípade úspechu priblížili k povestnej záchrane s veľkým predstihom. Košice privítajú nebezpečnú Žilinu, ktorá sa určite v tejto sezóne bude chcieť vyhnúť záchranárskym bojom v poslednom kole. Slovan bude proti Liptovskej šachovej škole favoritom, Liptákov však nie je rozumné podceniť.

Online prenos bude možné sledovať na stránkach Slovenského šachového zväzu aj na prestížnom serveri chess24.

Výsledky a tabuľka

Zverejnené: 22.11.2019 | Autor: Rasto Diviak
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.