Spravodajstvo
Šachom Zákopčie
V rázovitej kysuckej obci Zákopčie sa aj tento rok zídu dvojčlenné rodinné...
Zverejnené: 11.12.2019
V Topoľčanoch zajtra štartuje šachový sviatok – sledujte živý prenos s komentárom GM Maníka
Až neuveriteľných 43 šachovníc z celkovo 60 budeme zo zajtrajších Majstrovstiev Slovenska vysielať...
Zverejnené: 04.12.2019
Zlatý Filip Haring na ME mládeže v RAPID šachu
Dnes sa v estónskom Tallíne skončili Majstrovstvá Európy mládeže v RAPID šachu....
Zverejnené: 02.12.2019
Zomrel pán Emil Daniš
Šachový klub Hlohovec s hlbokým žiaľom oznamuje šachovej verejnosti, že dňa 30....
Zverejnené: 02.12.2019
Európsky klubový pohár 2019. Češi striebro, Slováci skúsenosti.
V polovici novembra zasadli k šachovniciam v Čiernej Hore šachisti...
Zverejnené: 01.12.2019
Správa zo spravodajstva

Majstrovstvá Bratislavského kraja žiakov v šachu 2019

Detail

Majstrovstvá Bratislavského kraja žiakov v šachu 2019 s účasťou 127 žiakov. To predstavuje presne o 20 detí viacej oproti minulému roku. Nárast záujmu bol hlavne v kategórii stredoškolákov a v turnaji neregistrovaných hráčov. Kategória, ktorú zriadil Bratislavský kraj má za cieľ vyzdvihnúť deti, ktoré hrávajú šachy, no niesú registrované v žiadnom šachovom klube. Oproti svojim rovesníkom, ktorí majú častokrát svojich trénerov a klubové zázemie, tak len veľmi ťažko môžu obstáť v pre nich nerovnom boji o kvalifikáciu na krajské majstrovstvá.

Všetky kategórie mali veľmi kvalitné obsadenie a počas siedmych kôl sa hralo na každej šachovnici naplno až do posledného ťahu. Vidieť, že deti hra baví, majú z nej radosť a nachystané občerstvenie bolo príjemným spestrením turnaja, nie dôvodom jeho návštevy.

Boli sme online
Z prvých troch šachovních v kategóriách prebiehal online prenos partií a tak bolo možné sledovať ťahy na šachovnici v reálnom čase hoc aj na druhej strane zemegule. Z hracej sály pre zmenu prebiehal živý video prenos, ktorý sledovali ľudia prostredníctvom Facebooku na stránke Bratislavskej šachovej akadémie.

Drobnosti okolo
Vsadili sme na profesionálneho fotografa Adriána Žišku, ktorý z podujatia vytvoril krásne a nezabudnuteľlné spomienky. Ako organizátor zvlášť oceňujem aj výtvarný žáner v šachovej fotografii. Všetky fotky je možné nájsť vo fotogalérii, ktorej odkaz je uvedený nižšie.

Teší nás tiež využitie drobností ako oddychovej miestnosti, priestorov na analýzy a šatňu a tiež, že sa minuli všetky úsmevy (kto bol vie, nemusíme všetko prezradiť :-)), ktoré boli nachystané pre účastníkov.

Poďakovanie
Záverom by sme radi poďakovali všetkým žiakom za fair-play prístup, našim rozhodcom v zložení Peter Falťan, Rudolf Benci, Stanislav Vlček, Kristián Chrenko, Pavol Pytlík a Jonatán Pavelka, Ján Kišoň, fotografovi Adriánovi Žiškovi, Bratislavskému samosprávnemu kraju a Nadácii Tatrabanky, bez ktorej finančnej pomoci by podujatie nebol možné zorganizovať, SG CENADA a samozrejme svojej mame, ktorá mi na turnaji veľmi pomohla.

Za organizačný tím, Michal Vrba

Konečné poradie a výsledky

 

Video-zostrih z podujatia

Zverejnené: 30.11.2019 | Autor: Michal Vrba
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.