Úspešný víkend pre Žilinu, Prakovce a Podhájsku
Tretie dvojkolo šachovej ECo-C Extraligy prinieslo najviac radosti Žiline, Prakovciam...
Zverejnené: 21.01.2020
Cez víkend nás čaká tretie dvojkolo ECo-C Extraligy
Najvyššia domáca súťaž družstiev ECo-C Extraliga má počas najbližšieho víkendu na programe...
Zverejnené: 16.01.2020
Správa zo spravodajstva

Otvorený vianočný turnaj NŠK Nitra v bleskovom šachu

Detail

Dnešného podujatia sa zúčastnilo 51 súťažiacich. Od začiatku prebiehali partie veľmi bojovne, čoho dôkazom bolo iba 19 nerozhodných výsledkov počas 11 kôl turnaja.
Z víťazstva sa tešil Ukrajinec FM Taron Shagbazyan, ktorý za celý turnaj stratil iba jednu remízu. Na druhom mieste skončil FM Samir Sahidi, ktorý vyhral všetky partie, jedinú prehru zaznamenal proti neskoršiemu víťazovi. Tretie miesto získal Tomáš Nagy, štvrtý skončil Rastislav Nikel a piate miesto sa ušlo Ondrejovi Vadilovi.

V kategórii hráčov NŠK Nitra sa víťazom stal Tomáš Béreš pred Vladimírom Škreňom a Gabrielom Vencelom.
Ďalšie finančné ceny získali Jana Šošovičková (najlepšia žena), Jozef Dlhý (najlepší hráč nad 60 rokov) a Matej Bidulský (najlepší hráč s ratingom do 1700).
Vecnú cenu v kategórii súťažiacich do 15 rokov získal Patrik Verbytskiy.

Ocenení boli taktiež najmladší hráči podujatia Matej Zelenka a Casey Ryan Mészáros; súťažiaci s najväčším nárastom ratingu Mária Kovaríková a Michal Slamena, ktorý sa umiestnil na šiestom mieste a teda mu tesne ušla finančná odmena.

Týmto ešte raz ďakujeme všetkým zúčastneným a sponzorom za účasť a veríme, že sa opäť uvidíme aj v rámci ďalších podujatí, na ktorých sa bude podieľať náš organizačný tím!