Spravodajstvo
Majstrovstvá Bratislavského kraja 4-členných družstiev ZŠ a SŠ 2019/20
Majstrovstvá Bratislavského kraja štvorčlenných zmiešaných družstiev žiakov/čok základných škôl...
Zverejnené: 17.02.2020
Medzikraj DL BA+TT a seminár CiS 2020
V sobotu 1.2.2020 sa uskutočnila v priestoroch ŠK Slovan medzikrajská etapa...
Zverejnené: 16.02.2020
Používanie SwissManageru členmi SŠZ
Obľúbený program pre riadenie súťaží a...
Zverejnené: 12.02.2020
Majstrovský prebor v šachu Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR 2020 - Putovný pohár Karola Trníka
Turnaj zorganizovalo občianske združenie Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR na počesť...
Zverejnené: 09.02.2020
Letná Cassovia aj s dvomi majstrovstvami Slovenska
Druhý ročník šachového festivalu Cassovia Chess Open sa...
Zverejnené: 04.02.2020
Správa zo spravodajstva

Úspešný víkend pre Žilinu, Prakovce a Podhájsku

Detail

Tretie dvojkolo šachovej ECo-C Extraligy prinieslo najviac radosti Žiline, Prakovciam a Podhájskej. Tieto tímy vyhrali oba svoje víkendové zápasy a v tabuľke sú momentálne na medailových pozíciách. Poďme však pekne po poriadku.

V sobotu potvrdili Prakovce úlohu favorita proti Košiciam a zvíťazili najmä vďaka dolným šachovniciam. Liptáci dokázali na domácich šachovniciach vybojovať cenný bod proti favorizovanému Humennému, ktoré malo okrem ôsmej šachovnice na všetkých ostatných ratingovú prevahu. Žilina potvrdila v Dubnici tohtoročné vysoké ambície. Vyrovnaný tím po doplnení Zbyňka Hráčka ešte vzrástol na sile a zatiaľ to vyzerá, že zaútočí na majstrovský titul. Úradujúci majster z Dunajova nastúpil na toto dvojkolo v oslabenej zostave a v sobotu pomerne jednoznačne prehral v Modre. Za Kysucký tím dokázal naplno bodovať len Rafal Antoniewski, ktorý zdolal najsilnejšieho hráča Modry, bývalého majstra Európy Ivana Sariča. V súboji s Dunajskou Stredou dal Miroslav Roháček príležitosť najmladším hráčom, pre KŠN Bratislava to bola ohromná skúsenosť proti silným hráčom, pre hostí povinná jazda. Remizoval len Samir Sahidi na prvej šachovnici a udržal si šancu na uhratie normy medzinárodného majstra. V súboji Slovana s Podhájskou boli miernym favoritom domáci, zápas však lepšie vyšiel hosťujúcemu družstvu, ktoré tak získalo mimoriadne cenné body. 

V nedeľňajšom východoslovenskom derby potvrdili Prakovce dobrú formu a poradili si s Humenným. Reinter sa zatiaľ v tejto sezóne výrazne trápi a pravdepodobne ho čaká boj o záchranu. Liptákom sa zápas s Košičanmi vôbec nevydaril, hostia si odniesli nečakane vysoké víťazstvo a potvrdili, že ich návrat do najvyššej súťaže bol oprávnený. Úplne rovnaký výsledok ako v Liptovskom Mikuláši sa zrodil aj v Dubnici, tam sa však radovali domáci. Proti Dunajovu boli miernym favoritom, taký jednoznačný výsledok však asi nečakal nikto. Veľmi atraktívne zápasy sa v nedeľu odohrali na západe Slovenska. Žilina potvrdila v Modre svoju silu na dolných šachovniciach, zdolala silný domáci tím a upevnila si postavenie na čele tabuľky. Súboj tradičných rivalov Slovana a Dunajskej Streda priniesol nerozhodný výsledok. Miernu ratingovú prevahu mali Slovanisti, možno aj preto je pre nich strata bodov nepríjemnejšia. Dunajská Streda zostala v tesnom závese za medailovými pozíciami. Podhájska si podľa očakávania poradila s KŠN, hoci domáci hrýzli a uhrali zatiaľ svoj najlepší výsledok v najvyššej súťaži.

Máme za sebou viac ako polovicu zápasov tejto sezóny, z tabuľky už viac-menej môžeme odhadnúť šance jednotlivých tímov. O titul sa pobije štvorica Žilina, Prakovce, Podhájska a Dunajská Streda. Najlepšiu pozíciu majú vďaka trojbodovému náskoku Žilinčania, ešte ich však čakajú viaceré náročné súboje. Šance KŠN na záchranu sú už len veľmi malé, o vyhnutie sa druhému zostupovému miestu môžeme očakávať mimoriadne tvrdý boj. V bezpečí rozhodne nie sú ani silné tímy ako Modra, Humenné, Slovan Bratislava, či úradujúci majster Dunajov. 

Štvrté dvojkolo je na programe na prelome februára a marca.

Kompletné výsledky a tabuľka ECo-C Extraligy

Zverejnené: 21.01.2020 | Autor: Rasto Diviak
Úspešný víkend pre Žilinu, Prakovce a Podhájsku
Detail
Úspešný víkend pre Žilinu, Prakovce a Podhájsku
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.