Spravodajstvo
Majstrovstvá SR amatérov finišujú 6. a 7. kolom
Okrem online na chess.sk  pobeží online z MSR amatérov 2020 s 15-minútovým oneskorením aj na ...
Zverejnené: 13.07.2020
Sledujte videoprenos z Otvoreného bleskového turnaja počas MSR v šachu amatérov Topoľčany
Séria podujatí počas Majstrovstiev v šachu amatérov v Topoľčanoch pokračuje otvoreným bleskovým...
Zverejnené: 12.07.2020
Majstrovstvá SR amatérov pokračujú 4. a 5. kolom
Okrem online na chess.sk pobeží online z MSR amatérov 2020 s...
Zverejnené: 12.07.2020
Sledujte vysielanie z Majstrovstiev SR v rapid šachu s rekordnou účasťou 187 hráčov
V Topoľčanoch dnes v rámci štvordňových MSR v šachu amatérov pokračujeme sprievodným...
Zverejnené: 11.07.2020
Úmrtie Jaroslava Vandlíka
Šachový klub TŠC-MŠK Martin s hlbokým zármutkom oznamuje...
Zverejnené: 11.07.2020
Správa zo spravodajstva

Online šachové tréningy. Budú zdarma, dokým sa nebude možné opäť stretávať.

Detail

Šachoví priatelia,

žijeme v časoch, ktoré sme si pred doslova pár týždňami nedokázali predstaviť. S nadsázkou by sme to mohli prirovnať k šachovej partii, ktorá sa vyvíjala celkom sľubne v náš prospech, no súper prišiel s novinkou, o ktorej sme ani len netušili. Postavil nás pred problémy, ktoré musíme riešiť tu a teraz a naše dnešné rozhodnutia ovplyvnia naše postavenie v budúcnosti.

Slová, ktoré častokrát počuť z úst šachistov a ktoré znejú ako tažko uchopiteľná abstrakcia. Dnes máme žiaľ situáciu, ktorá poskytuje empirický dôkaz týchto tvrdení v praxi. Aby sme však zostali pozitívne naladení, lebo sám verím, že prekážky sú na to, aby sme ich zdolávali a aby sme sa v tom živote nenudili, raz týždenne sa budeme môcť stretnúť online.

Pripravené budú štyri tréningové bloky, ktoré priamo nadväzujú na “živé” tréningy, ktoré bežne mám s deťmi. Tieto tréningy sú otvorené pre každého (nie len pre členov BŠA), kto má chuť sa niečo nové naučiť, vyskúšať a potrénovať.

V prvom týždni bola ponúknutá “demo” verzia týchto online tréningov, ktorá účasťou predčila všetky moje očakávania. Ďakujem Vám týmto za dôveru, povzbudenie, váš záujem, veľmi si toho vážim.

Na tejto stránke nájdete zverejnené vždy aktuálne informácie o budúcich tréningoch a technických informáciách. Dosť bolo rečí, poďme trénovať!

Michal Vrba – tréner Bratislavskej šachovej akadémie

1. Vyberte si váš tréning (môže byť aj viacero). Tréning trvá +/- 45 minút.
23.3.2020, 17:00, skupina D, Orientácia na šachovnici
23.3.2020, 18:00, skupina C, Väzba – ako ju využiť pri útoku, ako sa jej brániť
24.3.2020, 17:00, skupina B, Taktické motívy v partiách mládeže, partiové ukážky
24.3.2020, 18:00, skupina A ,téma Tarraschova obrana dámskeho gambitu

2. Neviem sa rozhodnúť, ktorá skupina je pre mňa vhodná.
Ak sa neviete rozhodnúť, pripravili sme pre Vás krátky šachový dotazník, ktorého cieľom je poradiť Vám, ktorá tréningová skupina by bola pre Vás najvhodnejšia.
Spustiť šachový test

3. Ako sa prihlásiť na šachový tréning?
Šachové tréningy budú prebiehať prostredníctvom programu ZOOM, ktorý poskytuje väčší komfort pre všetky zúčastnené strany a možnosť interakcie (tréning by nemal byť prednáška, počas ktorej upadneme do bdelej kómy).

Inštalácia programu nie je potrebná, na email vám príde link, na ktorý keď si kliknete, live video tréning sa automaticky spustí. Túto funkcionalitu však neviem každému garantovať, nakoľko každý máme iný typ počítača a iné nastavenie, preto odporúčam si tento jednoduchý software nainštalovať alebo stiahnuť appku.

Vyberte a nainštalujete si ZOOM do mobilu, tabletu alebo PC

Na prihlásenie na tréning nám tak stačí poslať email na sachovaakademia@gmail.com, ktorého tréningu by ste sa mali záujem zúčastniť. Spätne Vám na email pošlem link, na ktorom bude tréning vysielaný.

4. Ako nás podporiť.
Viacerí z vás ocenili myšlienku týchto online tréningov. Ako je uvedené vyššie, budú pre každého zadarmo. Verím, že v tejto neľahkej situácii hlavne pre rodičov, ktorí majú doma deti, skúšajú homeschooling a popri tom musia chodiť do práce či byť na home office, môže im aj taktáto možnosť pomôcť zmysluplne pre deti vyplniť ich čas. Ak by to splnilo čo i len tento jediný účel, budem rád.

Napriek tomu prišlo viacero otázok, či tieto tréningy je možné nejak podporiť. Áno, je to možné, nižšie uvádzam viacero spôsobov a za každý vopred ďakujem:

- Akékoľvek povzbudzujúce slovo

- Dobrovoľný príspevok za tréning, za kúpu licencie streamovacieho a šachového software, za čas trávený prípravou tréningov, na transparentný účet BŠA SK72 8330 0000 0024 0117 9186

- Kúpou dobrej šachovej knižky v Šachovom obchode (my tie knižky aj reálne čítame, trénujeme z nich a radi Vám poradíme pri výbere)

- Darovaním 2% z dani pre Bratislavskú šachovú akadémiu. Prečítajte si našu Ročenku 2019.

- Sledovaním našich sociálnych sietí na Youtube, Facebooku alebo Instagrame

5. Môžem to aj ja skúsiť?
Samozrejme! Aj keby tobol tvoj prvý pokus, teraz je ten správny čas. Vedieš tréningy vo svojom klube? Alebo máš v hlave šachovú tému, s ktorou by si sa chcel podeliť s ostatnými? Chcel by si aj ty vyskúšať živé online tréningy? Všetko, čo BŠA má ti je plne a zadarmo k dispozícii. Stačí, ak mi napíšeš na sachovaakademi@gmail.com

6. BŠA Turnaj začiatočníkov RICOH
V každej situácií sa snažím hľadať pozitíva. Súčasný stav nie je ani zďaleka ideálny, vo svete žiaľ reálne umierajú ľudia a my si musíme dávať pozor na zdravie ako nikdy predtým. Byť ohľaduplný k sebe, ale hlavne k druhým. Zrušené sú všetky verejné podujatia. A aj váš obľúbený Turnaj začiatočníkov.

Pokúsili sme sa ho presunúť na internet. A hneď v prvom turnaji sa zúčastnilo 52 hráčov! Beriem to ako signál, že sa vám to páči a má to zmysel. Držím vám palce, trénujte a vidíme sa už na ďalšom Turnaji začiatočníkov o 18:00.

Registrácia (heslo: dnesvyhram):
1. Online turnaj začiatočníkov 18.3.2020
2. Online turnaj začiatočníkov 25.3.2020

Zverejnené: 20.03.2020 | Autor: Michal Vrba
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.