Spravodajstvo 
50. výročie zavedenia ELO ratingu
V roku 1970 prevzala FIDE systém výpočtu ratingu od...
Zverejnené: 28.09.2020
Bude to maratón, nie šprint
Sériu troch online turnajov Bratislava chess online open 2020 odštartoval...
Zverejnené: 27.09.2020
Slovenské šachové jednotky
Rok 1971. FIDE sa...
Zverejnené: 27.09.2020
Pozvánka na Memoriál Dr. T. Nemca
Vážení šachoví priatelia, Pozývame Vás na 16.ročník Memoriálu Dr....
Zverejnené: 27.09.2020
Hľadáme posilu do 1. a 2. ligy do Topoľčian
V tejto sezóne bude Topoľčiansky šachový klub štartovať s dvoma družstvami v...
Zverejnené: 25.09.2020
 

ecoc
Správa zo spravodajstva

Jasna zprava o začatku Majstrovstvoch republiky za rok 2020 vof Drienici. Jasná správa o začiatku Majstrovstiev republiky na rok 2020 v Drienici.

Detail

Važene šachove kamaraci, priatelia,

najdoležitejši  šachovi turnaj roka je po dluhej dobe zaš na vychodze!

Som bars pocešeny a rozrušeny, že som bul povereny napisac vam šickym paru riadky o šachovej rospravke, co še začala fčera vof Drienici. Hotel Javorna v Čergovskych huroch je toto mesco, dze še to šicko fčera začalo a treba povedzec, že prekrasna priroda na okolici a jeden užasny vyhľad zos oknoch obidvoch hracich miestnoscoch na toryssku kotlinu robia zos teho turnaja, ktory je takoj i perši ročnik Openu Šariš rospravku o šachu, pre šach i o ľudzoch pri nim. Ale podzme zaradem, žebym neskakal hore dolu.

Uzavrety veľmajstrovsky turnaj še bavi 8.kategorii FIDE, zos priemerom ELO 2443, co je calkom slušna uroveň, učastne su trojo veľmajstri, pejcero medzinarodne majstri a dvojo FIDE majstri. Na uhrace normy veľmajstra treba nadriľac 6,5 boda zos 9 partiji a na medzinarodneho majstra 4,5 abo 5 body podľa teho, ktery FIDE majster to budze.

Do otevreneho turnaja še fčera zapisalo 106 ľudzi, z teho 17 titulovanych, verch robia dvojo veľmajstrove, z teho jeden zos Hungariji, dvojo medzinarodne majstrove, jedna ženska medzinarodna majsterka, pejc fide majstroch a pejc ženske fidemajsterky.

Obidva turnaje še bavia na 9 kola a už včerajše perše kolo prineslo dajake prekvapeňa, šicke podrobnosci najdzece na adreše sarisopen.eu.

Treba ešči upozornic milych čitateľoch i na to, že tote hrače, co budu chcec i daco inše porabjac, jak ľem šachy bavic, ne su na tym calkom plano, okrem turistiky po vyznačenych chodnikoch i bicigľovaňu na ceškych i menej ceškych cyklotrasoch še možu isc vykupac do bazena hodzinu v cene ubytovaňa, abo še isc počabrac do vodnej nadrži Jakubovany das 2 kilometri pešo, abo isc popatrec do Sabinova na vychyrene Korzo, dze še krucil i oskarovy film Obchod na korze, učastnici majstrovstvoch tam maju vybaveneho i sprievodcu, abo isc na exkurziu do vyznamnoho regionalneho zamestnavateľa, nabytkarskeho podniku Sanas a išče veľo a veľo možnosci inšej zabavy by še dalo tu menovac.

Perše ohlasy su bars dobre, ufame, že še to nepobabre.

Na sami koňec možem povedzec ľem jedno: chto prišol, neobanuje!

Gens una Sumus!

Martin Krajňák, obhajca hračoch

P.S.: Šicke partie še hraju na šachovnicoch, co vidno takoj na tym internece. A popatrice na fajny komentar veľmajsterskeho turnaju od Petra Koutného, pridze i veľmajster dakus podiškurovac!

A tu je preklad pre tych, co ňe su zos vychodu:

Vážení šachoví kamaráti, priatelia,

Najdôležitejší šachový turnaj roka je po dlhej dobe zase na východe!

Som veľmi potešený a rozrušený, že som bol poverený napísať vám všetkým pár riadkov o šachovej rozprávke, čo sa začala včera v Drienici. Hotel Javorna v Čergovských horách je toto miesto, kde sa to všetko včera začalo a treba povedať, že prekrásna, čarokrásna, nádherná príroda v okolí a jeden úžasný výhľad z okien obidvoch hracích miestností na torysskú kotlinu robia z tohto turnaja, ktorý je súčasne aj prvým ročníkom Šariš Openu rozprávku o šachu, pre šach a o ľuďoch pri ňom. Ale poďme zaradom, aby som neskákal hore-dolu.

Hrá sa uzavretý veľmajstrovský turnaj 8.kategórie FIDE s priemerom ELO 2443, čo je celkom slušná úroveň, zúčastňujú sa 3 veľmajstri, 5 medzinárodných majstrov a 2 majstri FIDE. Na splnenie normy veľmajstra treba nahrať 6,5 bodu z 9 partií a na normu medzinárodného majstra treba nahrať 4,5 resp. 5 bodov z 9 partií podľa toho, o ktorého FIDE majstra pôjde.

Do otvoreného turnaja sa včera zapísalo 106 ľudí, z toho 17 titulovaných, špičku tvoria 2 veľmajstri, z toho jeden z Maďarska, 2 medzinárodní majstri, jedna ženská medzinárodná majsterka, 5 FIDE majstrov a 5 ženských majsteriek FIDE.

Obidva turnaje sa hrajú na 9 kôl a už včerajšie prvé kolo prinieslo nejaké prekvapenia, všetky podrobnosti nájdete na adrese sarisopen.eu.

Ešte treba milých čitateľov upozorniť na to, že i tí hráči, ktorí budú chcieť robiť aj niečo iné, ako len hrať šach, nie sú na tom celkom zle, okrem turistiky na vyznačených chodníkoch a bicyklovania na ťažkých aj menej ťažkých cyklotrasách sa môžu ísť vykúpať do bazéna( hodina kúpania je v cene ubytovania), alebo sa ísť vymáčať k vodnej nádrži Jakubovany asi 2 km pešo, alebo sa ísť pozrieť do Sabinova na vychýrené Korzo, kde sa natáčal oskarový film Obchod na korze (účastníci turnaja tam majú aj vybaveného sprievodcu), alebo môžu ísť na exkurziu k významnému regionálnemu zamestnávateľovi, nábytkárskemu podniku SANAS a takto by sme mohli menovať mnoho ďalších a ďalších možností inej zábavy.

Prvé ohlasy sú veľmi dobré, dúfajme, že sa to nepokazí.

Na úplný koniec môžem povedať iba jedno: kto prišiel, neoľutuje!

Gens una Sumus!

Martin Krajňák, hráčsky ombudsman.

P.S.: Všetky partie sa hrajú na online šachovniciach. A pozrite sa na dobrý komentár veľmajstrovského turnaja od Petra Koutného, komentovať príde aj veľmajster!

 

Zverejnené: 09.08.2020 | Autor: tomas@danada.sk
Jasna zprava o začatku Majstrovstvoch republiky za rok 2020 vof Drienici. Jasná správa o začiatku Majstrovstiev republiky na rok 2020 v Drienici.
Detail
Jasna zprava o začatku Majstrovstvoch republiky za rok 2020 vof Drienici. Jasná správa o začiatku Majstrovstiev republiky na rok 2020 v Drienici.
Detail
Jasna zprava o začatku Majstrovstvoch republiky za rok 2020 vof Drienici. Jasná správa o začiatku Majstrovstiev republiky na rok 2020 v Drienici.
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
partner/12
partner/14
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky
mobil: 0903/363993, IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX, e-mail: sekretariat@chess.sk
Created by WebCreative.info © 2010 All rights reserved.