Webinár „Ako organizovať školské online šachové súťaže 2020“
V stredu 28.10.2020 v čase 18:00-19:00 sa cez aplikáciu ZOOM...
Zverejnené: 23.10.2020
Dnes odštartoval Peryho novembrový online turnaj
Šach už má v online priestore svoje pevné miesto a existuje mnoho...
Banícky kahanec 2020 v kocke
37. ročník medzinárodného šachového turnaja Banícky kahanec dopísal svoju históriu....
Šachtréner vyhral Alechinarénu. Zahrajte si online turnaj aj o finančné ceny.
Druhý, zo serie turnajov, Bratislava chess online open 2020, je...
Zverejnené: 21.10.2020

ecoc
Správa zo spravodajstva

OPEN Banská Bystrica 2020 v rapid šachu a VC mládeže

Detail

V Banskej Bystrica sa v dňoch 19.-20.9.2020  uskutočnil v historickom Robotníckom dome  tradičný šachový turnaj OPEN Banská Bystrica 2020 a VC mládeže, na ktorom sa zúčastnilo 53 hráčov. Vzhľadom na stav vývoja epidémie COVID 19 stálo nad realizáciou turnaja mnoho otáznikov a podmienok,  ktoré sa však podarilo zvládnuť a  24. ročník sa konal.

Turnajom sme si pripomenuli  28. výročie schválenia Ústavy Slovenskej republiky. Hral sa švajčiarskym systémom  na 9 kôl s tempom 2x30min +10s/ťah.

Podujatie bolo poznačené trochu nižšou účasťou ako po iné roky, avšak hlavne vďaka záujmu mládeže bol turnaj pomerne silne obsadený a mal aj dosť dramatický priebeh. Z celkového počtu 31  mládežníkov do 18 rokov sa na turnaji  až 8 z nich umiestnilo v TOP 10. Víťazom  tohto známeho  podujatia sa stal s 8 bodmi iba 16 ročný  Richard Turčan , hráč ŠK Junior CVČ Banská Bystrica, čím obhájil víťazstvo z minulého roku.  Druhý skončil  Filip Haring z ŠK Junior B. Bystrica pred Adrianom Gyerpálom tiež z domáceho klubu.

Víťazkou  kategórie žien sa stala Mária Kovaříková, iba 14 ročná talentovaná hráčka z KŠC Komárno a zároveň víťazka kategórie D14 . Na druhom mieste medzi ženami skončila talentovaná reprezentantka SR, iba 16 ročná Jana Šošovičková,  zároveň   víťazka kat. D 18,  pred treťou sestrou Martinou, ktorá vyhrala kat. D12 a obidve sú z SKS Dubnica n / Váhom . Patrik Števík  z domáceho klubu  skončil celkove 4. a  zároveň vyhral kategóriu 14 - ročných chlapcov.

V kategórii  10 - ročných dievčat bola  víťazkou Jarmila Morová z domáceho klubua a najmladšiu  kategóriu do  8 rokov vyhrala Júlia Nela Štricová z LŠŠ Liptovský Mikuláš. U chlapcov do 12 rokov vyhral Martin Gollner z LŠŠ Liptovský Mikuláš . Kategóriu žiakov do 10 rokov  vyhral celkove 10. Lukáš Strapec z ŠK Junior CVČ Banská Bystrica a kategóriu najmladších chlapcov do 8 rokov vyhral Ryan Mazák z TJ Slávia UPJŠ Košice.

Na slávnostnom otvorení sa prihovoril účastníkom podujatia  JUDr. Pavol Boroň, predseda  MOMS v B Bystrici a zástupkyňa mesta B Bystrica, riaditeľka  Robotníckeho domu Ing. Lýdia Baranová.

Ceny na záverečnom ceremoniáli, JUDr Pavol Boroň a garant podujatia Zdeněk Gregor.