Spravodajstvo 
Webinár s GM Ľubomírom Ftáčnikom
Vážení šachoví priatelia, pokračujeme v ďalšej vzdelávacej sérii webinárov, na...
Zverejnené: 22.06.2021
Pozvánka na Turnaj o pohár starostu Devínskej Novej Vsi
Srdečne vás pozývam na šachový turnaj, ktorý sa...
Zverejnené: 18.06.2021
Ing. Jozef Bartoš (1961-2021)
23.mája 2021 nás navždy opustil Ing. Jozef Bartoš (*30.11.1961 v Spišskej Novej...
Zverejnené: 16.06.2021
Možnosť očkovania pre členov SŠZ
Vážení šachoví priatelia, radi by sme Vás informovali o možnosti,...
Zverejnené: 16.06.2021
Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu jednotlivcov v roku 2021
Nekonečné šachové sucho sa konečne skončilo a my sme si tak...
Zverejnené: 15.06.2021
✉ Zaregistruj sa na odber newslettra
ecoc
Správa zo spravodajstva

V Online ligovom pohári zvíťazili favoriti

Detail

1. Online ligový pohár SŠZ vyvrcholil počas posledného aprílového víkendu vyraďovacou fázou. Zúčastnilo sa jej 8 družstiev, v každom z nich bojovali 4 najlepší hráči tímu po základnej časti.

Štvrťfinále sa hralo v sobotu doobeda. Favorit súťaže, družstvo Cvičené šachové opice, si podľa očakávania poradil s Kežmarkom, aj keď zápas začal remízou na tretej šachovnici, za ktorú môže byť hráč najlepšieho tímu základnej časti ešte rád. Vo zvyšných partiách sa však prekvapenie nekonalo. Zaujímavý bol súboj Liptovskej šachovej školy s Liptovskou Ondrašovou. Po očakávanej výhre IM Štefana Mazúra zvýšil na 2:0 po divokom priebehu partie Šimon Rybka. Za Ondrašovú skorigoval stav Martin Maďar, na 4.šachovnici však Karol Pekár postupne pretlačil súpera a posunul svoj tím do semifinále. Šuflikanti zvládli súboj so Zákamenným, za oravský tím už len znížil rozdiel skóre Radovan Priechodský. Najnapínavejší bol podľa očakávania súboj RŠA Považie so Šachy Reinter. Zápas skončil remízou 2:2, nasledoval teda bleskový rozstrel. Vyzeralo to, že ani ten nerozhodne a uvidíme Armageddon, posledná partia sa však v časovej tiesni otočila a tak sa z postupu do semifinále tešili hráči Reinteru.

Semifinále bolo na programe v sobotu od 16:00. Cviečené šachové opice nedali Reinteru žiadnu šancu a zvíťazili presvedčivo na nulu. Liptovská šachová škola bola v súboji so Šuflikantmi miernym favoritom, potvrdila najmä ratingovú prevahu na prvých dvoch šachovniciach. A potrebný víťazný polbod pridal v koncovke s pešiakom navyše skúsený kapitán tímu Karol Pekár.

Súboj o 3.miesto, hraný v nedeľu od 16:00, začal rýchlou remízou na 2.šachovnici. Potom Eduard Paňko potvrdil úlohu favorita a zabezpečil svojmu tímu vedenie, za Reinter však vyrovnal Michal Valko. V rozhodujúcej partii potvrdil pevnejšie nervy v obojstrannej časovej tiesni Samuel Šándor a zabezpečil svojmu tímu 3.priečku.

Finále prinieslo očakávaný súboj dvoch najlepších družstiev. Na prvej šachovnici si zmerali sily IM Štefan Mazúr a IM Viktor Gažík. Štefan vyšiel z otvorenia opticky veľmi dobre, odmietol remízu, partia prešla do zaujímavej koncovky, v ktorej Viktor svojich voľných pešiakov pretlačil do cieľa. Vyhral tak všetkých 11 partií v turnaji! Na druhej šachovnici postupne Samir Sahidi dosiahol pozíciu, ktorá mu vyhovuje a bez problémov uplatnil prevahu pešiaka. Spoľahlivo zvíťazil aj Richard Turčan a jediný finálový bod Liptovskej šachovej školy zaznamenal Karol Pekár, ktorý pekne využil silu dvojice strelcov. 

Víťazom 1. Online ligového pohára sa tak stal najvyššie nasadený tím Cvičené šachové opice. 

Všetkým zúčastneným hráčom ďakujeme za pekné partie, a veríme, že sa už čoskoro budeme pravidelne stratávať aj osobne na turnajoch so skutočnými šachovnicami.

Podrobné výsledky a partie play-off

 Súbory k stiahnutiu:

Zverejnené: 29.04.2021 | Autor: Rasto Diviak
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 811/25, 940 02 Nové Zámky
Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, mobil: 0903/363993, e-mail: sekretariat@chess.sk
IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Webbdesign created by WebCreative.info, Free chess.sk rest-api swagger
© 2010 All rights reserved.