Spravodajstvo 
Sledujte priamy prenos z Polemag.sk RAPID KOŠICE
V Košiciach tento víkend prebiehajú MSR v bleskovom šachu a Polemag.sk RAPID KOŠICE. Rapid turnaj sa...
Zverejnené: 25.07.2021
Majstrom SR v bleskovom šachu v Košiciach sa stal po 12x GM Mikuláš Maník
Šach ožil tento víkend aj v metropole východu – v Košiciach, kam sa...
Zverejnené: 25.07.2021
Sledujte priamy prenos z MSR v bleskovom šachu
V Košiciach tento víkend prebiehajú MSR v bleskovom šachu a Polemag.sk RAPID KOŠICE. MSR v bleskovom šachu...
Zverejnené: 24.07.2021
Posledné 2 augustové víkendy budú patriť šachu v Skalici
3. ročník Skalického šachového festivalu sa uskutoční v priestoroch Hotela...
Zverejnené: 22.07.2021
Ako funguje Slovenský šachový zväz? - tretia časť
Vážení šachoví priatelia, prinášame Vám tretí zo série článkov,...
Zverejnené: 22.07.2021
✉ Zaregistruj sa na odber newslettra
ecoc
Správa zo spravodajstva

Vyše 200 detí bojovalo na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu

Detail

Boje na 64 poliach sa odohrali v týždni od 26. 06. 2021 do 03. 07. 2021 v priestoroch hotela Sorea Ľubovňa**. Dievčatá a chlapci súťažili v kategóriách do 8, 10, 12, 14, 16, 18 a 20 rokov. Špecifické bolo na týchto majstrovstvách i to, že všetky partie boli prenášané online a tak mohli diváci a najmä rodičia sledovať partie detí nielen na oficiálnej stránke Slovenského šachového zväzu na webovej adrese chess.sk, ale taktiež na uznávaných medzinárodných šachových serveroch, ako sú chess.com a chess24.com.

Rozhodcovský tím pod vedením IA Rastislava Diviaka, hlavného rozhodcu podujatia, nemusel počas turnaja riešiť žiadne veľké spory, za čo patrí všetkým hráčom veľká vďaka. “Majstrovstvá Slovenska mládeže sú tradičným podujatím, bez ktorého si nevieme predstaviť šachovú sezónu. Som preto veľmi rád, že sa aj napriek epidemiologickej situácii odohrali aj tento rok, hoci v posunutom termíne, keďže sme zvyknutí, že ich hrávame v marci alebo apríli. Avšak ani zmena termínu nebola problémom. Hráči nám už v prvom kole ukázali, že budú bojovať doslova do posledného ťahu, a spolu s mojim tímom sme veľakrát sledovali takmer 6-hodinové partie, ktoré sa odohrali naprieč jednotlivými turnajmi. Chcel by som preto vyzdvihnúť korektný prístup všetkých hráčov, ktorí sa plne sústredili plne na svoje šachové výkony, a my sme tak mohli s radosťou sledovať ich umenie v hre, ktorú všetci milujeme,” dodáva hlavný rozhodca.

Majstrovstvá Slovenska mládeže sa hrali v dvoch hracích miestnostiach najmä kvôli potrebe umiestnenia šachových súprav zabezpečujúcich prenos partií online. “Šlo azda o prvé Majstrovstvá Slovenska mládeže, z ktorých boli všetky partie prenášané online. Po 27. 06. 2021 nám bolo doručených chýbajúcich 7 súprav a následne už boli prenášané všetky partie z každej kategórie online. Príjemným spestrením bol aj livestream pod taktovkou Michala Vrbu, ktorého počas turnaja doplnila WFM Stella Sáňková a hostia z radov rodičov, trénerov, funkcionárov SŠZ a v neposlednom rade samotných hráčov, ktorí sa podelili o dojmy z práve dohratých partií. Špecifická situácia nastala v kategórii dievčat do 14 rokov, keď o celkovom prvenstve Simony Bochničkovej z Klubu šachových nádejí Bratislava musel rozhodnúť rozstrel v bleskovom šachu, ktorý skončil nerozhodne 1:1, keď každá z hráčok vyhrala po jednej partii. Následne rozhodol až armageddon. Záznam zo všetkých troch partií, ako aj záznam z vyhodnotenia šampionátu, nájdete na facebookovom profile Slovenského šachového zväzu,” hovorí Patrik Nemergut, hlavný organizátor MSR mládeže z OZ Prvá šachová.

Majsterkami Slovenska v dievčenských kategóriách sa stali Nina Haasová (D08), Monika Koscelníková (D10), Timea Haasová (D12), Simona Bochničková (D14), Lucia Strišková (D16) a Andrea Slabá (D18 a D20). V chlapčenských kategóriách sa víťazmi stali Ryan Mazák (CH08), Filip Kulich (CH10), Jonáš Ďurana (CH12), Dávid Eliáš (CH14), Vladimír Bochnička (CH16) a Samir Sahidi (CH18 a CH20). Víťazky a víťazi jednotlivých kategórií spolu s ďalšími medailistami budú Slovensko v prípade priaznivej epidemiologickej situácie reprezentovať na medzinárodných podujatiach. Milan Roman, prezident Slovenského šachového zväzu, uzatvára: “Som veľmi rád, že sa odohral tradičný mládežnícky šampionát, ktorý opäť potvrdil kvalitu a pripravenosť našich mladých hráčov a ich predpoklady na reprezentáciu doma i v zahraničí. Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať organizátorom, rozhodcovskému tímu, trénerom a v neposlednom rade rodičom, bez ktorých podpory by to, ako v každom inom športe, jednoducho nešlo. Gratulujem víťazom a prajem im veľa úspechov na medzinárodnom poli!”

Zverejnené: 06.07.2021 | Autor: sandorm
Vyše 200 detí bojovalo na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu
Detail
Vyše 200 detí bojovalo na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu
Detail
Vyše 200 detí bojovalo na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu
Detail
Vyše 200 detí bojovalo na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 811/25, 940 02 Nové Zámky
Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, mobil: 0903/363993, e-mail: sekretariat@chess.sk
IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Webbdesign created by WebCreative.info, Free chess.sk rest-api swagger
© 2010 All rights reserved.