Spravodajstvo 
Sledujte priamy prenos z Polemag.sk RAPID KOŠICE
V Košiciach tento víkend prebiehajú MSR v bleskovom šachu a Polemag.sk RAPID KOŠICE. Rapid turnaj sa...
Zverejnené: 25.07.2021
Majstrom SR v bleskovom šachu v Košiciach sa stal po 12x GM Mikuláš Maník
Šach ožil tento víkend aj v metropole východu – v Košiciach, kam sa...
Zverejnené: 25.07.2021
Sledujte priamy prenos z MSR v bleskovom šachu
V Košiciach tento víkend prebiehajú MSR v bleskovom šachu a Polemag.sk RAPID KOŠICE. MSR v bleskovom šachu...
Zverejnené: 24.07.2021
Posledné 2 augustové víkendy budú patriť šachu v Skalici
3. ročník Skalického šachového festivalu sa uskutoční v priestoroch Hotela...
Zverejnené: 22.07.2021
Ako funguje Slovenský šachový zväz? - tretia časť
Vážení šachoví priatelia, prinášame Vám tretí zo série článkov,...
Zverejnené: 22.07.2021
✉ Zaregistruj sa na odber newslettra
ecoc
Správa zo spravodajstva

Víťazom Slovakia Open Piešťany 2021 sa stal Samir Sahidi

Detail

V týždni od 10. 07. do 18. 07. 2021 sa v priestoroch Balace Ballroom na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch uskutočnil otvorený kvalifikačný turnaj Majstrovstiev Slovenska v šachu jednotlivcov a Majstrovstvá Slovenska žien. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 87 hráčov a najlepšie umiestnený slovenský hráč mal garantovaný postup na uzatvorený veľmajstrovský turnaj MSR v roku 2022. O najcennejší titul v ženskej kategórii bojovalo 17 šachistiek. Turnaja sa okrem slovenských šachistov zúčastnili šachisti z Česka, Maďarska, Poľska, Ukrajiny a Švajčiarska. Víťazom kvalifikácie Majstrovstiev Slovenska sa stal IM Samir Sahidi z Klubu šachových nádejí Bratislava, ktorý bol v turnaji druhý nasadený a získal celkovo 8 bodov z 9 partii, keď súperom dovolil len 2 remízy a turnajom prešiel bez jedinej prehry. Na druhom mieste skončil GM Milan Pacher a bronzovú medailu získal GM Martin Mrva. Obaja v turnaji získali 7 bodov.

V ženskej kategórii zvíťazila a titul majsterky Slovenska si odniesla Dominika Tomčíková z TJ SLOVAN Rajecké Teplice, ktorá získala celkovo 6 bodov. Striebro si vybojovala Martina Tarageľová a bronz získala WFM Lucia Ševčíková (obe 5,5 bodu). V kategórii seniorov sa najviac darilo FM Karolovi Motúzovi pred Františkom Jablonickým a Miroslavom Kanianskym, medzi juniormi sa turnaj najviac vydaril celkovému víťazovi turnaja IM Samirovi Sahidimu pred Martinou Tarageľovou a WFM Luciou Ševčíkovou. V kategóriách podľa ratingu boli najúspešnejšími Vladimír Škreňo, Denis Nemšák a Marek Ihnát v kategórii do 2100, Marek Fizer, Dominika Tomčíková a Ivan Stanko v kategórii do 1900, Simona Bochničková, Igor Paholok a Lukáš Strapec v kategórii do 1700 a Witold Lechowski, Jozef Lesay a Michal Dolník v kategórii do 1500.

V rámci sprievodného programu organizátori z ŠK Modra pripravili turnaje v bleskovom a rapid šachu a exhibície v živom šachu. “Sme veľmi radi, že sme od Slovenského šachového zväzu dostali dôveru a mohli sme organizovať Majstrovstvá Slovenska v šachu jednotlivcov. Chcel by som sa taktiež poďakovať za spoluprácu Kúpeľom Piešťany, ktoré nám poskytli krásne priestory, v ktorých sa podujatie uskutočnilo. Čerešničkou na torte boli pre nás exhibície v živom šachu, ktoré prilákali pozornosť nielen účastníkov majstrovstiev Slovenska, ale aj širokej verejnosti,” hovorí Ján Kišon, riaditeľ Majstrovstiev Slovenska v šachu jednotlivcov 2021.

Na hladký priebeh dohliadal rozhodcovský tím pod vedením medzinárodného rozhodcu, Rastislava Diviaka. Jeho rozhodcovský tím počas celého priebehu nemusel riešiť závažnejší problém a mohol tak naplno sledovať boje na jednotlivých šachovniciach. Diváci doma i vo svete mohli taktiež sledovať všetky partie online, ktoré boli prenášané na webovej stránke chess.sk a taktiež na svetových stránkach ako chess.com a chess24.com. V sprievodných turnajoch zvíťazili GM Mikuláš Maník v turnaji v bleskovom šachu a IM ​​Valentin Baidetskyi v turnaji v rapid šachu. “Chcel by som sa veľmi poďakovať v mene celého rozhodcovského tímu za korektný priebeh celého podujatia. Sme veľmi radi, že sme mohli byť rozhodcami práve tohoto podujatia, ktoré sa odohralo v krásnych priestoroch Piešťanských kúpeľov,” dodáva Rastislav Diviak, hlavný rozhodca Majstrovstiev Slovenska jednotlivcov 2021.

Exhibície v živom šachu sa uskutočnila pod taktovkou Agentúry Hector, ktorá predviedla šermiarske súboje na živej šachovnici. Exhibičnú partiu medzi sebou odohrali dvaja prezidenti Slovenského šachového zväzu, a síce ten súčasný, Ing. Milan Roman, a bývalý, Ing. František Jablonický. Partia skončila remízou a aktuálny prezident SŠZ dodáva: “Som veľmi rád, že sme sa po náročnom roku vrátili k tradícii živého šachu, ktorá je nezameniteľne spojená s Majstrovstvami Slovenska jednotlivcov. Touto cestou by som sa rád poďakoval organizátorom podujatia, Agentúre Hector a v neposlednom rade Ing. Františkovi Jablonickému za peknú partiu. Verím, že podobné podujatia môžu prispieť k propagácii šachu na Slovensku a že ich v najbližšom období ešte veľa zažijeme.”

Fotogalériu z podujatia nájdete na tomto odkaze.

Zverejnené: 19.07.2021 | Autor: sandorm
Víťazom Slovakia Open Piešťany 2021 sa stal Samir Sahidi
Detail
Víťazom Slovakia Open Piešťany 2021 sa stal Samir Sahidi
Detail
Víťazom Slovakia Open Piešťany 2021 sa stal Samir Sahidi
Detail
Víťazom Slovakia Open Piešťany 2021 sa stal Samir Sahidi
Detail
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 811/25, 940 02 Nové Zámky
Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, mobil: 0903/363993, e-mail: sekretariat@chess.sk
IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Webbdesign created by WebCreative.info, Free chess.sk rest-api swagger
© 2010 All rights reserved.