V piatok 15.1.2021 o 17:00 sa uskutoční druhá časť webinára /platforma MS...
Online Novoročný turnaj Banská Bystrica 2021 k výročiu vzniku SR
Zverejnené: 10.01.2021
ecoc
Správa zo spravodajstva

Detail

V Banskej Bystrici sa dňa 3.1. 2021 uskutočnil 25. ročník tradičného  Novoročného šachového turnaja  . Turnaj sa konal pri príležitosti 28. výročia vzniku SR a vzhľadom na nezvyklú situáciu epidemiologických obmedzení prvý krát sa hral cez internet ONLINE. Na spoločnom open podujatí súťažilo spolu 76  šachistov a opäť sa na ňom zúčastnila  dobrá konkurencia zložená jednak z domácich mladých hráčov, kde medzi najväčších favoritov patrili talentovaní mládežnícki reprezentanti bratia Viktor a Filip Haringovci, či Richard Turčan, ale aj   Tomáš Danada , víťaz ročníka 2018 a tiež Oskar Hájek z ČR im bol zdatnou konkurenciou, čo sa ukázalo aj na ich celkovom umiestnení.  Potešiteľná bola účasť mládeže do 20 rokov kde hralo spolu 37 hráčov.  V hodnotení žiakov a žiačok  do10 a  14 rokov ich súťažilo spolu 26 a bojovali o body vo svojich kategóriách a tiež aj do celkového hodnotenia turnaja , ktorý sa hral švajčiarskym systémom na 7 kôl , s tempom 2 x 7 minút + 3s/ ťah  podľa pravidiel livechess.org pre ONLINE rapid šach .

Celkovým víťazom Novoročného turnaja 2021  sa stal  Filip Haring z ŠK Junior Banská Bystrica pred Oskarom Hájekom z ČR a Viktorom Haringom  z ŠK Junior Banská Bystrica. Štvrtý v celkovom poradí bol  Mário Kamody z ŠK Junior BB  , pred piatym Jakubom Antalom z TJ Slávia Košice a šiestym Milanom Kolesárom z ŠK Strelec Devínska Nová Ves. V turnaji sa presadzovali aj začínajúce mládežnícke talenty a reprezentanti SR. V kategórii mládeže do 14 rokov  medzi dievčatami zvíťazila Lucia Kapičáková z FTC Fiľakovo celkove 10.  pred Karin Novomeskou z ŠK Štefanov a Timeou Haásovou z Šk Rajec .   V prvej trojke chlapcov do 14 rokov skončili v poradí Jiří Koska, Michal Hudák obidvaja zo Šachy Reinter Košice a Michal Jura z Bardejova    V kategórii najmladších dievčat do 10 rokov zvíťazila Júlia Nela Štricová z LŠŠ L Mikuláš pred Ninou Haásovou z ŠK Rajec a Karin Dudovou z ŠK Junior B Bystrica .Chlapčenskú kategóriu  do 10 rokov  vyhral Michal Livňanský z ŠK Doprastav  Bratislava pred Casey Ryanom  Meszárosom  a Tomášom Livňanským . Medzi ženami bola najlepšia Eva Meszárosová z ŠK Bašta Nové Zámky.  Kategóriu seniorov nad 65 r. vyhral Juraj Lištiak z PŠK Banská Bystrica pred Paľom Spišiakom z ŠK Junior CVČ Bystrica a Milanom Mikušom z B Bystrice   Poháre a  diplomy víťazom venovali:  Miestny odbor Matice Slovenskej , ŠK Junior CVČ Bystrica , CVČ Havranské B Bystrica a KŠZ B Bystrica,  ktoré budú víťazom zaslané poštou resp. odovzdané osobne.

Poďakovanie za vydarené online šachové podujatie patrí všetkým účastníkom , a obetavým dobrovoľníkom V Haringovi ako hlavnému organizátorovi a P Lovčičanovi rozhodcov. Za zdarnú organizáciu je potrebné oceniť podiel a podporu tradičných spoluorganizátorov podujatia z miestneho odboru Matice Slovenskej  Banská Bystrica , dobrovoľných pomocníkov miestneho ŠK Junior pri CVČ Banská Bystrica a   CVČ Havranské Banská Bystrica. Slušná športová úroveň, účasť nádejných talentov, nadšenie a spokojnosť účastníkov turnaja sú zároveň povzbudením na pokračovanie pre organizátorov tejto už tradičnej akcie aj do nasledujúcich rokov.

Dňa : 6.1.2021              Z. Gregor

Zverejnené: 10.01.2021 | Autor: zdenekgregor