Spravodajstvo 
FIDE ratingy SVK na jún 2021
Dnes vyšiel nový FIDE rating na...
Zverejnené: 01.06.2021
Od začiatku naplno a postupne pridávať
Ísť od začiatku naplno a postupne pridávať? Aj takto by...
Zverejnené: 31.05.2021
Kvalifikácia na Svetový pohár FIDE
V priebehu uplynulého týždňa, teda od pondelka 24. mája do soboty...
Zverejnené: 30.05.2021
Spýtali sme sa v uliciach mládeže, čo si myslí o šachu (video)
V sobotu 22.5.2021 bolo síce upršané a chladné počasie, ešteže...
Zverejnené: 24.05.2021
ONLINE SKALICA CHESS FESTIVAL POZNÁ SVOJICH VÍŤAZOV
Boje na šachovniciach, teda vlastne na monitoroch, utíchli a a...
Zverejnené: 24.05.2021
✉ Zaregistruj sa na odber newslettra
ecoc
Správa zo spravodajstva

Bratislava sa na šachovej mape Európy nestratila

Detail

Súčasná pandemická situácia prináša amatérskemu športu nemalé problémy, nakoľko je zmenožný fyzický kontakt a nemôžu sa tak uskutočňovať zápasy. Amatérsky šach nie je výnimkou, no pandémia so sebou prináša aj nové výzvy a príležitosti.

Jednou z nich bol aj unikátny šachový turnaj s názvom The First European Hybrid Cities Cup, v ktorom si zmerali sily štyri mestá z celej Európy, konkrétne švédske Malmö, nórske Oslo, španielska Barcelona a hlavné mesto Slovenska, Bratislava.

Turnaj sa uskutočnil v dňoch 20. a 21. 02. 2021 v Primaciálnom paláci v Bratislave pod záštitou primátora Bratislavy Matúša Valla. Za tím mesta Bratislava nastúpili veľmajster Jerguš Pecháč, IM Juraj Druska, IM Samir Sahidi, FM Sebastián Lukáš Kostolanský, FM Martin Jablonický a FM Peter Jančovič.

Bol to práve najmladší slovenský šachový veľmajster, ktorý svojím výkonom prispel k tomu, že tím mesta Bratislava obsadil v tvrdej konkurencii krásne druhé miesto za tímom Barcelony. Jerguš Pecháč dve z troch partií vyhral a pridal tiež jednu remízu. “Turnaj The First European Hybrid Cities Cup bol pre mňa veľmi zaujímavý, nakoľko som mal možnosť zmerať si sily so silnými európskymi hráčmi. Bolo veľmi zaujímavé hrať v miestnosti s ostatnými spoluhráčmi a sledovať ich, ako spolu so mnou netrpezlivo čakajú na ťahy svojich súperov,” dodáva o spôsobe hrania partii veľmajster Pecháč.

Na priebeh partii podľa pravidiel Medzinárodnej šachovej organizácie FIDE dohliadal medzinárodný rozhodca Tomáš Danada a Ema Romanová, jedna z najmladších osôb na svete, ktoré spravili testy potrebné pre udelenie titulu FIDE rozhodca. O svojej úlohe povedala toto: “Tradične ako rozhodcovia sledujeme partie, kde oproti sebe sedia dvaja protihráči. V prípade turnaja Hybrid Cities sme dozerali nielen na hráčov v hracej miestnosti, ale aj na hráčov v iných mestách a v neposlednom rade na kvalitu pripojenia.” Výsledky turnaja sme priebežne zverejňovali aj na facebookovom profile SŠZ, kde ich stále môžete nájsť.

Slovenský šachový zväz na turnaji zastupoval jeho prezident Milan Roman, ktorý bol zároveň aj hlavným organizátorom podujatia v Bratislave. “Bola to česť organizovať turnaj Hybrid Cities na Slovensku. Svojou unikátnosťou a hráčskou kvalitou nám umožnil sa ukázať na šachovej mape Európy. Som hrdý na výkon našich hráčov a ďakujem im za reprezentáciu slovenského šachu a mesta Bratislava”, uzatvára prezident SŠZ Milan Roman.

Zverejnené: 23.02.2021 | Autor: sandorm
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 811/25, 940 02 Nové Zámky
Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, mobil: 0903/363993, e-mail: sekretariat@chess.sk
IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Webbdesign created by WebCreative.info, Free chess.sk rest-api swagger
© 2010 All rights reserved.