Spravodajstvo 
Mládežnícke družstvo bojovalo v silnej medzinárodnej konkurencii
V dňoch 2. až 4. apríla usporiadalo azerbajdžanské športové stredisko...
Zverejnené: 08.04.2021
Registrácia rozhodcov, organizátorov a trénerov
Medzinárodná šachová federácia FIDE sprístupnila formulár, ktorý je dostupný na...
Zverejnené: 08.04.2021
Čo by mohlo znamenať KUSABI? Aj toto boli vaše tipy.
Vo štvrtok 8.4.2021 o 18:00 pokračuje druhým kolo ...
Zverejnené: 07.04.2021
Slovensko-český tímový turnaj pokračuje
V sobotu 3.4. sa uskutočnil prvý Slovensko-Český tímový turnaj, do ktorého sa...
Zverejnené: 06.04.2021
Prihláste sa na Online ME amatérov
Chcete si zahrať Majstrovstvá Európy? Európska šachová únia ECU prináša...
Zverejnené: 04.04.2021
✉ Zaregistruj sa na odber newslettra
ecoc
Správa zo spravodajstva

Mládežnícke družstvo bojovalo v silnej medzinárodnej konkurencii

Detail

V dňoch 2. až 4. apríla usporiadalo azerbajdžanské športové stredisko Tehsil medzinárodný online turnaj 6-členných družstiev mládeže na počesť 880. výročia narodenia významného azerbajdžanského básnika Nizami Ganjavi. Na platforme Tornelo si v 9-kolovom rapidovom turnaji zmeralo sily 24 družstiev z 21 krajín z celého sveta a nechýbalo medzi nimi ani slovenské družstvo.

Predpísané zloženie tímu bolo: dvaja chlapci do 17 rokov, dvaja chlapci do 13 rokov, jedno dievča do 17 rokov a jedno dievča do 13 rokov. Slovensko reprezentovali Vladimír Bochnička, Miroslav Krupa, Lukáš Strapec, Juraj Vargoško, Viktória Nadzamová a Olívia Seková. 

Prvý deň našim príliš nevyšiel. Po úvodnej remíze s Mexikom prišla tesná prehra s Lotyšskom a v treťom kole nešťastná remíza s Estónskom, v zápase, ktorý bol jasne vyhratý. S nádejou, že sa naštartujeme na slabšom súperovi sme zistili, že sa s nami žreb nemaznal a pridelil nám veľmi silnú Ukrajinu. Po vysokej prehre prišla ďalšia remíza s Čiernou Horou a dá sa povedať, že našim hráčom trochu prišli vhod technické problémy, ktoré spôsobili presun 6.kola na úvod posledného hracieho dňa. Ten nám priniesol najviac radosti. Po povinnej výhre s tímom Abu Dhabi (jeho najväčšou hviezdou bola majsterka sveta do 8 rokov z roku 2018) nasledovala jednoznačná prehra s Kirgizskom. "Koniec dobrý, všetko dobré". To si povedali aj naši hráči a posledné dve kolá dokázali zdolať tím Azerbajdžan-Nakhchivan a na záver aj Dánsko.

V celkovom poradí sa tak dostali na 14.miesto s 3 víťazstvami, 3 remízami a 3 prehrami. Víťazom turnaja sa stalo družstvo Iránu pred Tureckom a Ruskom. Domáci Azerbajdžan obsadil nepopulárnu 4.priečku. Všetky spomínané krajiny sú šachové veľmoci, treba uznať, že tento turnaj bol veľmi kvalitne obsadený. 

Hviezou nášho tímu bol Miroslav Krupa, ktorý na druhej šachovnici získal vynikajúcich 8 bodov z 9 partií a bol tretím najlepším jednotlivcom celého turnaja. Po slabšom začiatku sa pekne chytil aj Lukáš Strapec, ktorý vyhral posledné štyri kolá. Pre všetkých našich hráčov bol turnaj výbornou príležitosťou zmerať si sily so zahraničnými súpermi. Všetkým členom nášho tímu patrí poďakovanie sa výborný prístup počas celého turnaja.

Komisia pre reprezentáciu má záujem umožniť takúto medzinárodnú konfrontáciu aj ďalším talentovaným mládežníkom. Čoskoro vás budeme informovať o ďalších medzinárodných online podujatiach.

Výsledky turnaja 

 

Zverejnené: 08.04.2021 | Autor: Rasto Diviak
Ďakujeme našim partnerom a sponzorom
Oficiálnu stránku SŠZ www.chess.sk prevádzkuje Slovenský šachový zväz, Bernolákovo námestie 811/25, 940 02 Nové Zámky
Sekretariát: Bernolákovo námestie 25, 940 02 Nové Zámky, mobil: 0903/363993, e-mail: sekretariat@chess.sk
IBAN: SK54 8330 000000 2600 932871, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
Webbdesign created by WebCreative.info, Free chess.sk rest-api swagger
© 2010 All rights reserved.