Vo štvrtok 3. októbra o 16:00 hod. sa uskutoční...
ARISAN Chess Ladies prinieslo 3 WIM normy vrátane slovenskej!
Úspešný týždeň má za sebou slovenský ženský šach....
Zverejnené: 24.09.2019
OPEN Banská Bystrica 2019 v rapid šachu a VC mládeže
V Banskej Bystrica sa v dňoch 20.-22.9.2019  uskutočnil  tradičný šachový turnaj OPEN Banská...
Zverejnené: 23.09.2019
Správa zo spravodajstva

VI. ročník OPEN Check#Mate! 2019

Detail

1. septembra slávi celé Slovensko Deň Ústavy a my šachisti z východu sme oslavovali piate narodeniny našej výnimočnej šachovej kaviarničky Check#Mate! Tá vo svojich priestoroch hostila 60 hráčov tradičného narodeninového turnaja s názvom Open Check#Mate!, ktorí odohrali 7 súťažných kôl tempom 2 x 20 min. s 5 sekundovou bonifikáciou za každý ťah.

Celý turnaj sa odohrával nielen v priestoroch celej kaviarne Check#Mate!, ale i v hracích priestoroch klubu Šachy Reinter. O pohodlie hráčov sa staral príjemný kolektív kaviarne, ktorý zabezpečil bohaté občerstvenie pre všetkých zúčastnených vrátane lahodnej narodeninovej torty.

Podľa predpokladov celým turnajom pokojne preplával veľmajster Mikuláš Maník z Prešova a ziskom 6/7 bodov jasne zvíťazil. Na druhom mieste sa umiestnil Jozef Feník z Vranova nad Topľou a bronzový stupienok prekvapujúco získal Eduard Paňko ml. zo Stropkova, ktorý je zdá sa aktuálne vo výbornej forme.

Celkovo bolo finančne ocenených 6 miest a samozrejme naprázdno neobišli ani víťazi týchto piatich kategórií:

Hráčka:                  WIM Alena Mrvová (Šachy Reinter)

Senior:                   Juraj Fečko (ŠK Zemplín Michalovce)

Ročník 2004 a ml.:  Pavol Greňo (Šachy Reinter)

1600 Elo bodov:       Michal Valko (Šachy Reinter)

1000 Elo bodov:       Alex Tkáč (Šachy Reinter)

Tento rok sa oslavy zúčastnili hráči zo šestnástich šachových klubov. Tretina účastníkov bola z domáceho klubu Šachy Reinter. Pri organizácii nám veľmi pomohli aj dobrovoľníci z radov mládeže, menovite: Karin Majirská, Marek Ihnát, Jirko Koška a Alexander Kriška.

Na záver by sme chceli z pozície organizátorov turnaja - neziskovej organizácie Šachy Reinter poďakovať všetkým zúčastneným, že s nami oslávili piate narodeniny našej kaviarne Check#Mate! Veríme, že ste sa u nás cítili príjemne a že sa s mnohými uvidíme v zdraví zas o rok! :)